هم اکنون 26 پروژه کوچک مقیاس محلی در چهار گوشه پایتخت در حال اجرا است.

به گزارش بین نیوز از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس سید مجید غمخوار که در تشریح روند پیشرفت پروژه های کوچک مقیاس محلی سخن می گفت، ضمن اعلام خبر فوق افزود: در راستای برنامه های شهرداری تهران برای جلب مشارکت شهروندان در برنامه ریزی و مناسب سازی فضاهای شهری، ۲۶ پروژه کوچک مقیاس و محله محور توسط سازمان عمرانی مناطق در حال اجرا است.

وی با بیان آنکه عملیات اجرایی بخش عمده پروژه های کوچک مقیاس محلی در سطح منطقه ۱۵ به اتمام رسیده است، از پیشرفت بیش از ۲۵ درصدی عملیات اجرایی این پروژه ها در مناطق ۱۶ و ۱۷ خبر داد و گفت: پیشرفت پروژه های محله محور در ناحیه چهار منطقه ۱۸ به ۸۵ درصد و در نواحی سه و پنج این منطقه به حدود ۷۰ درصد رسیده است. همچنین روند اجرایی پروژه بهسازی پیاده رو و ایجاد مسیر دوچرخه خیابان هلیسایی در منطقه ۴ نیز به سرعت در حال انجام است.

مهندس غمخوار با تاکید بر اینکه این پروژه ها با توجه به حساسیت کار به خوبی رصد و ارزیابی می شوند، از تلاش برای اتمام عملیات اجرایی آنها تا پایان تابستان امسال خبر داد.

مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق همچنین با اعلام آغاز عملیات اجرایی چند پروژه کوچک مقیاس جدید، از آغاز عملیات اجرایی تعدادی از این طرح ها در ۵ منطقه از شهر تهران خبر داد و گفت: این پروژه ها در حال حاضر در مرحله برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار می باشند و طی روزهای آتی به مرحله اجرا می رسند.

لازم به ذکر است تاکنون چند پروژه کوچک مقیاس شامل ساماندهی و دفع آبهای سطحی و پیاده روسازی خیابان تفرشی، مناسب سازی خیابان بنی طبا در منطقه ۱۵ و همچنین احداث کندروی خیابان باقری به بزرگراه آزادگان، ساماندهی منظر شهری خیابان باقری، ساماندهی میدان پژوتن و بهسازی محیطی شهرک طالقانی در منطقه ۱۸ به بهره برداری رسیده اند.