در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان قم به مناسبت هفته دولت، عملیات اجرایی ۵ هزار واحد مسکونی ویلایی نهضت ملی مسکن در آن استان آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بین نیوز از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امروز ۶ شهریورماه در سفر مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی به استان قم، کلنگ احداث ۵ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن (سایت روستای طایقان) واحدهای یک طبقه حیاط‌دار به زمین زده شد.

بر اساس اعلام اداره کل راه و شهرسازی استان قم، متراژ زمین هر واحد در سایت طایقان ۱۶۰ تا ۱۸۰ متر و زیربنای هر واحد نیز بین ۹۰ تا ۱۱۰ مترمربع در نظر گرفته شده است.

سایت طایقان در فاصله ۷ کیلومتری شهر پردیسان قم و نزدیکی روستای طایقان قرار گرفته است. روستای طایقان در بخش سلفچگان، در ۱۸ کیلومتری قم و در جنوب‌غربی استان قرار گرفته است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه سفر خود به استان قم ضمن افتتاح ۵۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهرک پردیسان از سایت ۵۶۰ هکتاری طرح نهضت ملی مسکن قم بازدید می‌کند.

بر اساس گزارش سامانه نهضت ملی مسکن در استان قم بیش از ۱۴۷ هزار نفر در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد حدود ۷۳ هزار نفر حائز شرایط شناخته شده‌اند. به ۲۷ هزار و ۸۶۷ نفر از متقاضیان در اراضی ۵۶۰ هکتاری پردیسان و بقیه در دیگر اراضی تعیین شده، زمین واگذار می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل راه و شهرسازی قم، شهرک پردیسان در منطقه هشتم شهرداری قم و در جنوب غربی این شهر قم واقع‌ شده است، این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.

در این مراسم، غلامرضا صالحی رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سیدمحمد آقامیری استاندار قم  و شماری از مسوولان ملی و استانی حضور داشتند.