محمد اسلامی با بیان این که قیمت های بازار اکنون برای جوانانی که قصد خرید مسکن دارند، مناسب نیست، اظهار کرد: خانه‌های موجود در بازار عمدتا توسط افرادی عرضه می‌شود که به صورت حرفه‌ای در صنعت ساختمان شاغل نیستند. سعی ما این است که عرضه را در بازار مسکن تقویت کنیم و به این منظور عرضه زمین، حذف هزینه مجوزهای لازم برای عملیات ساختمانی و ارائه تسهیلات قابل انتقال به خریدار برای سازندگان را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به طرح جدید تامین مسکن که توسط رییس جمهور رونمایی شد، گفت: احداث واحدهای مسکونی برنامه‌ریزی شده در این طرح اکنون در نقاط مختلف کشور آغاز شده و این طرح یکی از بزرگترین پروژه‌های مسکن شهری در کشور محسوب می‌شود. جوانان می‌توانند امیدوار باشند که از این مسکن‌ها استفاده کنند.

وی ادامه داد :تسهیلاتی که برای این واحدها در نظر گرفته شده، تقریبا ۶۰درصد نسبت به تسهیلاتی که تا اسفند سال گذشته ارائه می‌شد، افزایش پیدا کرده است. این تسهلات به تولیدکننده و عرضه کننده تعلق می‌گیرد که واحدها ساخته شود و عرضه در بازار تقویت شود. این تسهیلات بیش از ۵۰ درصد هزینه هر واحد را برای سازنده تامین می‌کند و این مساله موجب می‌شود که قدرت ستخن و ساز و تولید بالا برود. اگر عرضه افزایش پیدا کند، خود به خود بازار به تعادل می‌رسد.