معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران جزییات چهار پروژه مهم عمرانی شهرداری تهران که امروز توسط شهردار تهران افتتاح می‌شود را تشریح کرد.

به‌ گزارش تین‌نیوز ایرج معزی صبح امروز (شنبه) در حاشیه آیین بهره‌برداری از چهار پروژه‌ عمرانی شهرداری تهران با اشاره به این که به مردم قول داده بودیم که هر فصل یک پروژه‌ عمرانی افتتاح کنیم، در این باره گفت‌: امروز نیز چهار پروژه‌ مهم عمرانی در تهران اجرایی می‌شود.

وی با بیان این که تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار  المپیک یکی از مهم‌ترین پروژه‌‌ها است، در این رابطه اظهار کرد: این پروژه‌ دارای سه سطح است که دسترسی به حکیم در تراز فعلی باقی می‌ماند اما دسترسی به  المپیک به تراز منفی یک رفته است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به این که فاز دوم احداث شبکه جمع‌آوری و هدایت آب‌های هدایت سطحی محدوده خیابان خاوران نیز امروز افتتاح می‌شود، گفت‌: پروژه‌ آب‌های سطحی، پروژه‌‌ای مستمر و حیاتی است که باید بر اساس طرح جامع آن پیش برویم.

وی در ادامه صحبت‌های خود با بیان این‌که مقاوم سازی و بهسازی لرزه‌ای پل تقاطع بزرگراه شهید چمران با مسیر ورودی نمایشگاه بین‌المللی شهر تهران نیز یکی دیگر از پروژه‌‌های مهم امروز است، خاطر نشان کرد: مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای پل تقاطع بزرگراه‌های امام‌علی و شهید بابایی نیز افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد هزینه‌های احداث این چهار پروژه‌، بیان‌ کرد: بدون در نظر گرفتن معارض حدود ۳۰ میلیارد تومان برای ساخت این پروژه‌ ها اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به این که به مردم قول داده بودیم که هر فصل یک پروژه‌ عمرانی افتتاح کنیم و خوشبختانه توانستیم با فعال کردن پروژه‌‌های عمرانی هر فصل دو سری پروژه‌ افتتاح کنیم، تصریح کرد: همه پروژه‌ های عمرانی شهر تهران فعال شده‌اند.

معزی در پایان صحبت‌های خود در مورد سرانجام پروژه‌ عمرانی پل گیشا با اشاره به این که این پل در حال‌ تکمیل است، اذعان‌ کرد: کار سنگینی در این پروژه‌ در حال‌ انجام است و نیازمند هماهنگی با دستگاه‌های مختلف است و با این که در حالی پروژه‌ عمرانی را پیش می‌بریم که ترافیک جاری است، اما ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی را شاهد هستیم و امیدواریم حداکثر تا مهر ماه سال آینده این پروژه‌ به بهره‌برداری برسد. ‌

  • نویسنده : اعظم زندیه