وزیر راه و شهرسازی از عزم جدی دولت برای جذب سرمایه بخش خصوصی به حوزه مسکن به روش‌های مختلف و ایجاد شهرک‌های جدید برای تسریع در اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد.

به گزارش شبکه خبری بین نیوز، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، درباره مزایای ایجاد شهرک‌های جدید توسط بخش خصوصی اظهار کرد: ورود بخش خصوصی به حوزه مسکن با توجه به منابع کنونی کشور در پیشبرد نهضت ملی مسکن بسیار موثر است و به شدت به دنبال ورود سرمایه بخش خصوصی به مسکن با روش‌های مختلف هستیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به صدور پروانه ساخت شهرک خلیج فارس توسط سرمایه‌گذار خصوصی توسط شرکت عمران شهرهای جدید، این اقدام را گامی برای سرعت‌بخشی برای ایجاد شهرک‌ها جدید دانست و افزود: احداث این شهرک‌ها به تسریع و تحقق اهداف نهضت ملی مسکن کمک خواهد کرد.

قاسمی در ادامه درباره الزامات پیش روی طرح نهضت ملی مسکن با اشاره به اینکه هر اقدام بزرگی با چالش‌هایی همراه است، گفت: با تلاش‌های انجام گرفته توسط وزارت راه و شهرسازی، تامین منابع مالی مورد نیاز از بانک‌ها در قانون بودجه سال جاری پیش‌بینی شده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تفاوت مسکن مهر با طرح نهضت ملی مسکن خاطر نشان کرد: مسکن مهر شامل ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای مختلف بود که از این میزان یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد آن متعلق به مردم بوده و تنها حدود یک میلیون آن به دولت تعلق داشته است.

شرکت عمران شهرهای جدید وزارت راه و شهرسازی، با هدف پشتیبانی از سیاست‌های توسعه مسکن کشور و‌ همچنین مدیریت تقاضا در اقشار مختلف اجتماعی، در ۱۴ استان کشور، ایجاد بیش از ۴۰ شهرک را در دستور کار دارد که این شهرک‌ها به‌ صورت تقریبی بیش از ۶۵۹ هزار نفر را در خود جای خواهند داد.