کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اعلام تداوم بارش‌ها تا روز دوشنبه هفته دوم فروردین، نسبت به وزش باد در شرق و شمال‌شرق، هشدار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بین نیوز، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، تازه‌ترین وضعیت جوی کشور را برای امروز ۶ فروردین و روزهای آتی اعلام کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: برای امروز در شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، قم، اصفهان، سمنان، خراسان‌رضوی، خراسان‌شمالی و مناطقی از شمال‌غرب کشور، بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد که در بلندی‌ها، بارش به شکل برف است.

گودرزی ادامه داد: فردا علاوه بر این مناطق با شمالی شدن جریانات در سواحل دریای خزر، کاهش ۶تا ۱۲ درجه‌ای دما در استان‌های ساحلی خزر رخ می‌دهد و دریا مواج می‌شود که بارش‌ها در شمال خراسان رضوی،بارش‌ها  شدیدتر می شود. یکشنبه بارش در شمال کشور ادامه دارد.

وی افزود: روزهای یکشنبه و دوشنبه در آذربایجان‌شرقی، اردبیل، غرب سواحل و ارتفاعات البرز بارش‌های پراکنده ادامه دارد. همچنین، برای روزهای شنبه و یکشنبه وزش باد شدید در شرق و شمال‌شرق رخ می‌دهد و آب های دریای خزر نیز مواج، پیش‌بینی شده است.

به گفته وی،تهران نیز نیمه‌ابری همراه با وزش باد است که در ساعات عصر افزایش ابر و سرعت وزش باد رخ می‌دهد.