«ابوالقاسم رحیمی‌ انارکی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به غیر فعال بودن مجموعه ای از طرح های عمرانی این جزیره افزود: در صورت همکاری متقابل سازمان منطقه آزاد کیش و رسیدن به توافق، این بانک برای تکمیل و فعال کردن پروژه های راکد آمادگی کامل دارد.
وی با اشاره به بازدید خود از جزیره کیش و شرایط اقتصادی کشور؛ اظهار کرد: بانک مسکن می تواند به بهبود این اوضاع کمک کند و با راهکارهای مختلف و بازار سرمایه نسبت به تامین منابع مالی مورد نیاز پروژه های نیمه تمام اقدام کند که این امر منوط به توافق و همکاری های متقابل است.
مدیرعامل بانک مسکن در ادامه این گفتگو و در پاسخ به پرسش «مهمترین سیاستگذاری ها و برنامه های بانک مسکن چیست؟» توضیح داد: بانک مسکن به عنوان بانکی دولتی سیاست ها و برنامه های خود را در چارچوب اهداف دولت تنظیم می کند و در این راستا تکمیل واحدهای مسکن مهر، بازآفرینی بافت های فرسوده و ناکارآمد، اصلاح سکونتگاه های غیر رسمی و ایجاد شهرهای جدید در اولویت کاری دولت، وزارت مسکن و این بانک قرار دارد و در این خصوص توافقنامه هایی با سازمان شهرهای جدید امضا شده است.
رحیمی انارکی اضافه کرد: بر اساس این توافق ها و در نشستی که با رئیس جمهوری داشتیم در مجموع کار ساخت ۴۶۰ هزار واحد مسکونی کشور در دستور کار قرار گرفته و بانک مسکن به عنوان بازوری تامین مالی این طرح ها آماده اقدام است.
وی توضیح داد: با اجرای این تصمیم ها و برنامه های بانک مسکن در مجموع کار تامین مالی برای حدود ۷۰۰ هزار واحد مسکونی کشور تا پایان سال ۹۷ انجام خواهد شد.

** بسترهای افزایش دو برابری وام مسکن فراهم نیست
مدیرعامل بانک مسکن در ادامه این گفت و گو، در پاسخ به این پرسش که برای افزایش دو برابری وام خرید مسکن چه تصمیمی گرفته شده، گفت: در شرایط کنونی، توان مالی طبقات متوسط و پایین به عنوان گروه هدف کاهش یافته و تصمیم گیری در این خصوص نیازمند زمان، تامین منابع مالی و ظرفیت سنجی بازپرداخت ها هستیم، مگر اینکه دولت برای افزایش حقوق و دستمزدها و بالابردن توان مالی این قشرها تدابیری اتخاذ کند.
رحیمی انارکی ادامه داد: با توجه به این اوضاع و مجموعه شرایط، اکنون بسترهای لازم برای افزایش و دو برابر شدن تسهیلات مسکن فراهم نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.