به گزارش شبکه خبری تحلیلی بین نیوز و به نقل از عصرایران؛
مصطفی داننده- فتاح رییس بنیاد مستضعفان می‌گوید که ساختمان‌ها و زمین‌های این سازمان در اختیار برخی سازمان‌ها و افراد حقیقی و حقوقی است. مثلا احمدی نژاد در ملکی ۱۸۰۰ متری در منطقه خوش آب و هوای ولنجک نشسته است. آقای حداد برای مدرسه‌اش ملکی از بنیاد اجاره کرده که مشمول نرخ روز نمی‌شده است. حالا اجاره این ملک در خیابان لاکچری فرشته به سر آمده است و آقای حداد باید یا آن را تخلیه کند یا بر اساس عرف منطقه اجاره آن را پرداخت کند.

ساختمان مرکز پروهش‌ها در نیاوران هم متعلق به بنیاد است که فتاح می‌گوید آقای زاکانی باید آن را تخلیه کند تا با فروش آن بشود به نیازمندان کمک کرد.

ملکی هم در اختیار خاتمی رییس جمهور پیشین ایران بوده است که رییس دولت اصلاحات آن را تخلیه کرده و در ایام کرونا در اختیار وزارت بهداشت بوده و تبدیل به محل قرنطینه بیماران شده است.

فتاح می‌گوید ساختمان‌هایی هم دست نیروهای مسلح است که آنها را تحویل بنیاد نمی‌دهند که نمی‌دهند و مجمع تشخیص به کاخ مرمر که متعلق به بنیاد است، آسیب زده‌ است. در کاخ مرمر آسانسور، حمام، سونا و جکوزی ساخته‌اند. کاخ مرمر دفتر کار آیت‌الله هاشمی در زمان ریاست مجمع بود.

القصه که حضرات خسته نباشند. ملک‌های خوب، هوای خوب، زمین فراخ، امکانات مناسب! بیت‌المال گویا فقط برای کارمندان ادارات دولتی است. به خاطر شکستن یک لیوان که برچسب اموال دارد باید به هزار نفر جواب دهند اما الان به راحتی در ۱۸۰۰ متر ملک متعلق به مردم نشسته‌اند و عین خیال‌شان هم نیست.

در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا، روسای جمهور دفترهایی برای کار دارند. اصلا شغل‌شان همین رییس جمهور سابق بودن است.دولت  باید دفتری در اختیار آنها بگذارد اما نه ملکی که می‌شود در آن دو وزارت‌خانه ساخت.

واقعا چرا املاک بنیاد به همین راحتی به دیگران اجاره داده شود بدون اینکه اجاره آن به روز باشد. صاحب‌خانه خوب برای مردم عادی است، اتفاقا سازمان‌هایی مثلا بنیاد باید صاحبخانه بد باشند و تا ریال آخر پول خود را مستاجران بگیرند و اگر ندادند با حکم تخلیه به سراغ‌شان بروند و خسارت از آنها بگیرند.

قربان مسؤولان محترم بروم که همه‌شان باهم شمال تهران را دوست دارند و علاقه‌ای به مرکز و جنوب تهران ندارند. دفترشان حتما باید زیر سایه‌های درختان شمال شهر باشد و صدای آب را هم بشنوند.

گاهی یک دفتر ۱۲ متری هم در جنوب شهر برای برخی از کارها کافی است و هیچ احتیاجی به ساختمان چندین اتاقه و حیاط سبز ندارد.

باید به گونه‌ای برخورد کرد که مسؤولان فکر نکنند می‌توانند از رانت مسؤول بودن خود برای به دست آوردن املاک استفاده کنند. آنها هم باید مثل باقی مردم برای به دست آوردن یک ملک خوب، عرق بریزند و طعم تلخ اجاره‌ها را بچشند

تمام املاک بنیاد مستضعفان متعلق به مردم است و باید به آنها بازگردانده شود. مگر علی(ع)  به حاکمان و فرمانداران ننوشت که:« قلم ها را تیز کنید، ریز بنویسید، سطرها را نزدیک به هم و کم فاصله بنگارید، تنها به ادای مقصود اکتفا کنید. به طور کلی از زیاده روی دوری کنید، زیرا بیت المال مسلمانان نمی تواند آن را تحمل کند.»

از فتاح هم ممنونیم که اسم آورد و تا مردم بدانند چه بر سر املاک مصادره‌ای آمده است و انتظار این است که او چند ماه دیگر بازهم گزارشی در این باب به مردم بدهد.

باید مشخص شود سرانجام این املاک به کجا رسیده است و دچار چه سرنوشتی شده است.