سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن از واگذاری ۲ هزار و ۶۱۸.۲ هکتار زمین به شرکت‌های صنعتی و معدنی پیشران استان‌ها برای تامین مسکن کارکنان خبر داد.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی بین نیوز از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن در مراسم امضای تفاهم‌نامه با هفت شرکت پیشران صنعتی و معدنی که صبح امروز در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار کرد: دولت سیزدهم از ابتدای آغاز به کار خود تامین مسکن را اولویت برنامه‌ها قرار داد و هم افزایی میان دولت و مجلس منجر به تصویب قانون جهش تولید مسکن شد که در طرح نهضت ملی مسکن تبلور یافت.

مالکی خاطر نشان کرد: با وجود عقب ماندگی‌های انباشت شده از قبل، دولت و مجلس اراده کرد تا مسکن افراد را تامین کند.

وی با اشاره به تامین ۲۸ هزار هکتار زمین پس از تصویب قانون جهش تولید مسکن گفت: این در در شرایطی بود که تا قبل از شروع به کار دولت سیزدهم حتی برای تامین زمین ۱۰۰ هزار واحد مشکل وجود داشت.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن اظهار کرد: تامین ۲۲ هزار هکتار زمین دیگر نیز در مراحل بررسی و الحاق و یا تصویب شهرک وجود که در مجموع ۵۰ هزار هکتار از اراضی وزارت راه و شهرسازی در اختیار طرح قرار گرفته و روزانه به آن اضافه می‌شود.

مالکی تاکید کرد: برای مقایسه بزرگی رقم تامین زمین انجام شده در مدت اخیر، لازم است اشاره شود که تمام مسکن مهری که در اراضی سازمان ملی زمین و مسکن ساخته شده یا در حال ساخت است، ۵۹۰ هزار واحد است اما در حال حاضر ۲۸ هزار هکتار زمین برای حدود ۶۰۰ هزار متقاضی در یک سال گذشته تامین شده است.

وی با بیان اینکه استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی برای تامین زمین در یک سال اخیر بی نظیر بوده است، افزود: برای همه مخاطبین از دهک‌های اول، دوم و سوم برنامه‌ریزی شده و وزیر راه و شهرسازی از ابتدای ورود به وزارتخانه توجه به شرکت‌های بزرگ صنعتی و تامین مسکن برای کارکنان و کارگران این شرکت‌ها را مورد توجه قرار داده است.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن خاطر نشان کرد: تفاهم‌نامه‌ای که امروز امضا می‌شود شامل همه روش‌های تامین زمین از جمله الحاق، ساخت شهرک، تغییر کاربری و … خواهد شد و هرگاه نیاز به تسهیلات باشد، اقدامات لازم برای پرداخت انجام می‌شود.

مالکی در پایان بر حمایت و کمک مدیران شرکت‌ها در بخش ساخت و همچنین تامین مالی کارکنان و متقاضیان برای آورده اولیه تاکید کرد.

کارمندان و کارگران شرکت‌های پیشران صاحب خانه‌ می‌شوند

گفتنی است، طبق تفاهمنامه‌ای که امروز میان سازمان ملی زمین و مسکن با شرکت‌های پیشران استان های یزد، آذربایجان شرقی، کرمان و قزوین منعقد شد، بیش از ۲ هزار و ۶۱۸ هکتار زمین با ظرفیت ساخت ۸۴ هزار واحد مسکونی برای کارکنان این شرکت‌ها واگذار می‌شود.