رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد که با عنایت رییس‌ جمهور وام ۲۰۰ میلیون تومانی(۲ میلیارد ریالی) مسکن روستایی مصوب و از سوی بانک مرکزی به بانک‌های عامل کشور اعلام و ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بین نیوز از سایت بنیاد، اکبر نیکزاد پنجشنبه شب در سفر به شهرستان فارسان چهارمحال و بختیاری گفت: قرار شد مدیران بانک‌های عامل چهارمحال و بختیاری و شهرستان‌ها برای واحدهای مسکونی روستایی در حال ساخت، وام ۲ میلیارد ریالی عملیاتی کنند تا قبل از فصل سرما در خانه خود باشند.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران گفت: سهم شهرستان فارسان از اعتبارات مربوط به طرح هادی روستاها مشخص شود و براساس جمع‌بندی نهایی قرار شد سهم شهرستان‌ها از جمله فارسان در یک‌هزار میلیارد ریال اعتبار استانی طرح هادی تا هفته آینده مشخص شود.
وی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور قیر مورد نیاز برای شهرستان فارسان را تامین و به استان ارسال می‌کند.
نیکزاد تصریح کرد: با اختصاص اعتبارات، قیر رایگان و کمک دهیاری‌ها، طرح هادی روستاها براساس مصوبه شورای برنامه‌ریزی شهرستان فارسان اجرایی می‌شود.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین از اختصاص سه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های هادی روستایی کشور خبر داد و گفت: امسال اجرای این طرح‌ها در کشور شتاب دوچندانی به خود می‌گیرند.
نیکزاد افزود: با هماهنگی خوبی که بین دولت و مجلس شکل گرفته است، برای اجرای طرح هادی به هریک از استان‌های کشور ۱۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.
وی همچنین از احداث ۱۸۵ هزار واحد مسکن روستایی در سطح کشور خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۰۰ هزار واحد به مرحله سقف رسیده است و با اعطای وام ۲۰۰ میلیونی می توان با فوریت این واحدها را تکمیل کرد.
نیکزاد در سفر به شهرستان کوهرنگ نیز گفته بود بر اثر وقوع حوادث سیل و زلزله ۲۰ هزار واحد مسکونی در کشور آسیب دید که عملیات تخریب و بازسازی این تعداد واحد در حال انجام است.
وی افزود: همچنین ۱۰ هزار واحد مسکونی آسیب‌دیده نیاز به تعمیر دارد که این موضوع نیز در حال انجام است.
به گفته نیکزاد، تعداد زیادی از واحدهای مسکونی در ۱۷ نقطه کشور بر اثر سیل و زلزله آسیب دیده است که در همین راستا ستادهای بازسازی فعال شده است.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران، معاون استاندار چهارمحال و بختیاری و نماینده مردم شهرستانهای اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی از مناطق سیلزده و زلزله زده در شهرستانهای کوهرنگ و اردل بازدید کردند.