معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از تسریع عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح ثامن در محل تقاطع بزرگراه شهید نجفی رستگار با بزرگراه امام رضا(ع) خبر داد.

به گزارش شبکه خبری بین نیوز از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس صفا صبوری دیلمی با یادآوری اینکه تلاش برای اجرای مجموعه پل های تقاطع ثامن روی تکمیل پل های تامین کننده گردش ترافیکی شرق به جنوب متمرکز شده است، افزود: در حالی که از میان ۳ دستگاه پل طراحی شده جهت تامین دسترسی شرق بزرگراه امام رضا(ع) به جنوب بزرگراه شهید نجفی رستگار، یک دستگاه پل به طول ۲۲۵ متر در سال های گذشته اجرا شده است، یک دستگاه پل ۳ دهانه به طول ۱۱۰ متر در مرحله قالب بندی و آرماتور بندی بوده و پیش بینی می شود عملیات بتن ریزی عرشه آن طی هفته آتی آغاز شود.

وی سومین پل طراحی شده در امتداد مسیر شرق به جنوب تقاطع ثامن را شامل یک دستگاه پل تک دهانه به  طول ۶۰ متر ذکر و اضافه کرد: بتن ریزی عرشه پل مذکور به اتمام رسیده و اجرای اقدامات تکمیلی شامل نصب قرنیزها و بتن ریزی پیش دال جهت برقراری اتصال پل به بزرگراه شهید نجفی رستگار در حال انجام است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران پیشرفت عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح ثامن را بالغ بر ۸۸ درصد دانست و در عین حال ابراز امیدواری کرد این تقاطع راهگشای ترافیکی در موعد مقرر به بهره برداری برسد تا به این ترتیب ارتباط بزرگراه امام رضا(ع) با بزرگراه های شهید نجفی رستگار و آزادگان برقرار شود.

شایان ذکر است تقاطع ثامن که در محل تلاقی بزرگراه های امام رضا(ع) و شهید نجفی رستگار قرار دارد، دارای ۵ پل روگذر و یک مسیر زیرگذر می باشد. پل دوربرگردان غرب به غرب بزرگراه امام رضا(ع) تنها پل این تقاطع غیرهمسطح است که زیر بار ترافیک رفته است.