شرکت مایتی بیلدینگز حل چهار چالش در صنعت ساخت و ساز را هدف قرار داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بین نیوز از سایت عصر ایران، صنایع در سراسر جهان به طور مداوم در حال نوآوری هستند، با این وجود، صنعت ساخت و ساز در پذیرش و سازگاری با فناوری های جدید کند بوده است. شرکت مایتی بیلدینگز (Mighty Buildings) با توسعه یک ماده جایگزین بتن به نام ماده سنگ سبک (LSM) که با استفاده از آن می توان یک خانه را در کمتر از ۲۴ ساعت چاپ سه بعدی کرد، تغییر این شرایط را هدف قرار داده است.

در حقیقت، شرکت مایتی بیلدینگز حل چهار چالش در صنعت ساخت و ساز را هدف قرار داده است. نخست: کمبود کارگر. در حال حاضر، مشاغل ساختمانی بسیاری خالی باقی مانده اند. فناوری چاپ سه بعدی با توجه به ۹۰ تا ۹۵ درصد نیاز کمتر به نیروی کار می تواند به برطرف شدن این مساله کمک کند.

مساله دوم مواد است. چوب یک ماده تجدیدپذیر است، اما زمان زیادی طول می کشد تا درختان جدید رشد کنند. ماده سنگ سبک می تواند جایگزینی برای الوارهای چوب یا بتن باشد، از این رو، آسیبی به محیط زیست یا زیستگاه حیوانات به واسطه برداشت وارد نمی شود.

مساله سوم زمان است. در برخی نقاط نیاز به مسکن بسیار زیاد است. توانایی چاپ خانه در یک روز رویکردی است که می تواند به مساله کمبود خانه پاسخ دهد. مایتی بیلدینگز در حال حاضر دو مدل خانه ارائه می کند. یکی از آنها به طور کامل چاپ سه بعدی می شود، در شرایطی که مدل دیگر با فولاد تقویت می شود تا الزامات ساختمان‌سازی رعایت شود و این یک ساخت ترکیبی در نظر گرفته می شود.

در نهایت، ضایعات ناشی از ساخت و ساز چالش مهم دیگری است که صنعت ساخت و ساز با آن مواجه است. خانه هایی که با کمک فناوری چاپ سه بعدی ساخته می شوند، تقریبا ۱۰۰ درصد ضایعات اضافی را حذف می کنند. واحدها ماژولار هستند و اندازه پایه آنها ۳۵۰ فوت مربع (۳۲٫۵ متر مربع) است. واحد بزرگ‌تر ترکیبی از دو واحد است که مساحت ۷۰۰ فوت مربعی (۶۵ متر مربع) دارد.