اتوبوس‌های خطوط ۱۰ گانه تندرو ( BRT )به  سیستم اعلام گویای نام ایستگاه مجهز شدند.

یکی از برنامه‌های ضروری شرکت واحد اتوبوسرانی تهران جهت تسهیل استفاده شهروندان از اتوبوس‌ها، نصب سیستم اعلام گویای هوشمند نام ایستگاه در اتوبوس‌های BRT شهر تهران است که با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم این مهم محقق شده است.

پیمان سنندجی در این خصوص اظهار کرد:

در سال جاری یکی از برنامه های در دست اقدام اتوبوسرانی تهران، موضوع نصب و راه اندازی سیستم هوشمند اعلام نام ایستگاه بوده است، همانطور که قبلاً وعده انجام آن را تا پایان سال داده بودیم، با تلاش و بررسی های کارشناسان شرکت واحد اتوبوسرانی اجرای این طرح نهايی شد.

سنندجی گفت: تجهیز ایستگاه ها و اتوبوس های شهر تهران به سیستم اعلام گویا، یکی از نیازهای ضروری در حمل و نقل شهری به شمار می رود و شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران نیز وظیفه دارد تا شرایط لازم برای استفاده تمامی شهروندان با توانایی های مختلف را فراهم نماید.

ایشان افزود: برخی الزامات نرم افزاری در خطوط تندرو از دلایل تاخیر در اجرای به موقع این برنامه بوده است. به همین دلیل برای آنلاین و هوشمند شدن سیستم موصوف در ناوگان لازم بود تا در ابتدا از سوی شهرداری تهران زیر ساخت های لازم فراهم گردد و در گام بعدی نیز در قالب یک کار مشترک، بخش خصوصی به این موضوع ورود پیدا کرده و اقدام به تجهیز تمامی اتوبوس های تندرو به سیستم اعلام گویا کند.

مدیرعامل شرکت واحد در پایان گفت: در تلاشیم تا دو ماه آتی تمام اتوبوس های خطوط BRT و در ادامه آن سایر اتوبوس های تحت نظارت به این سیستم مجهز گردد.

شایان ذکر است سیستم نصب شده برروی اتوبوس ها بصورت هوشمند بوده و در صورت تغییر خط و مسیر اتوبوس با استفاده از GPS به صورت خودکار با خط جدید تطبیق و هماهنگ می‌گردد.

بین نیوز