معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان سال جاری تمام پروژه های مسکن مهر در سطح کشور به اتمام خواهد رسید مگر پروژه های مسکن مهر که دارای مشکل حقوقی باشند که برای آنان زمان دیگری در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا علی نبیان عصر دوشنبه در حاشیه آیین اختتامیه مسکن مهر خراسان جنوبی که با حضور وزیر راه و شهرسازی در بیرجند برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: امروز با افتتاح پروژه ۷۹۸ واحدی مسکن مهر در بیرجند، پرونده مسکن مهر در این استان بسته شد.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: تلاش و همت دولت بر این است که پروژه های مسکن مهر را در سراسر ایران اسلامی بتوانیم با سرعت مناسبی انجام دهیم تا به اتمام برسد.
وی با اشاره به سفر امروزش به شهرستان درمیان افزود: مشکلاتی در خصوص مسکن مردم این شهرستان بود که این مهم در دستور کار قرار گرفت و امیدواریم سریعتر پس از برنامه ریزی استان و تصویب طرح جامع شهرستان درمیان مشکل مسکن آنان را در هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن حل و فصل کنیم.
نبیان با بیان اینکه طرح اقدام ملی یکی دیگر از تاکیدهای دولت و وزارت راه و شهرسازی است گفت: در این طرح ۴۰۰ هزار واحد مسکن قرار است در سال های ۹۸ و ۹۹ ساخته شود.
وی اظهار داشت: از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در قالب بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد مسکن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی احداث می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: بنیاد مسکن و بازآفرینی شهری در مناطقی که زمین مورد نیاز را در اختیار داشته باشند با توان خود این اتفاق رقم خواهد خورد و در مناطقی که دارای زمین نباشند، سازمان ملی زمین و مسکن زمین مورد نیاز را تامین می کند.
وی بیان کرد: در استان سیستان و بلوچستان طرح ملی در بازآفرینی و حاشیه نشینی شهری در دستور قرار گرفته و در خراسان جنوبی نیز این مهم ابلاغ شده است و مناطقی که سازمان ملی زمین و مسکن دارای زمین است مدیرکل راه و شهرسازی به عنوان پیشنهاد به ما اعلام می کند و سریعتر زمین مورد نیاز اختصاص می یابد.
نبیان در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره کمبود زمین برای فضای سبز شمال شهر بیرجند گفت: از محل ۱۰ درصد زمین در شهرداری های کل کشور اراضی مورد نیاز فضای سبز در اختیار شهرداری ها قرار می گیرد که در منطقه مذکور نیز پس از شناسایی توسط اداره کل راه و شهرسازی اقدامات بعدی برای واگذاری زمین فضای سبز به شهرداری انجام خواهد شد.
۲۰ طرح حوزه راه و مسکن در سفر امروز – دوشنبه – محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی به خراسان جنوبی افتتاح یا کلنگ زنی شد.