سید محمد نظری مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان بازوی فنی استان است تصریح نمود:باید بستری ایجاد شود تا جامعه بتواند از این نخبگان و فرهیختگان در جهت توسعه ، عمران و آبادانی بهره گیرد.

سید محمد نظری ضمن توصیه به اعضاء هئیت مدیره جهت تلاش برای پویایی و بالندگی نظام مهندسی از همه بخش‌ها و دست اندرکاران خواست تا از جزیره‌ای کار کردن بپرهیزند و در راستای بهبود جایگاه سازمان نظام مهندسی در استان و رونق ساخت و ساز و تحکیم مبانی قانون گرایی تلاش مضاعف نمایند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اعضای هیات مدیره را به وحدت رویه توصیه و یادآور شد قطعا ارتقاء سازمان نظام مهندسی ساختمان و مهندسان عضو این سازمان در گرو تلاش مستمر و سازنده هیات مدیره است و همه ما تلاش خواهیم نمود استقلال و بالندگی سازمان در جامعه تامین گردد ، وی اظهار امیدواری نمود که با همدلی ، همراهی و هم‌افزایی مشکلات پیش رو مرتفع و فصل جدیدی برای تلاش و کوشش ایجاد شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان می‌بایست در راستای افزایش رضایت‌مندی شهروندان تلاش بیشتری صورت دهد گفت:امید است اعضای هیات مدیره دوره هشتم درخصوص کارکرد و عملکرد این سازمان آسیب شناسی جدی داشته باشند تا با رفع موانع و مشکلات،خدمات مطلوب‌تری به شهروندان ارائه دهند.

نظری سازمان نظام مهندسی ساختمان را نهاد توانمندی برای ارائه دیدگاه‌های فنی و تخصصی در استان دانست و یادآور شد:سازمان نظام مهندسی ساختمان درحقیقت جزئی از حاکمیت است و این سازمان مجموعه‌ای از افراد نخبه و فرهیخته را در خود جای داده است که از این ظرفیت و توانمندی‌ها در بخش‌های مختلف استان می‌بایست بهره‌مند شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران با بیان اینکه تعهدات فردی در مجموعه نظام مهندسی نیز امری مهم و لازم است افزود:همه‌ اعضای این سازمان می‌بایست در راستای وظایف قانونی خود به نحو احسنت عمل کرده و در زمینه حفظ سرمایه‌ها و منافع ملی اهتمام داشته باشند.

نظری با توجه به با اهمیت دانستن نقش نظام مهندسی ساختمان خاطر نشان ساخت ما نقش سازمان نظام مهندسی را بسیار با اهمیت میدانیم و از نظرات فنی و تخصصی این سازمان در کارگروه زیربنایی ، کمیسیون ماده ۵ و دیگر کمیسیون‌های فنی استفاده میکنیم.

سید محمد نظری در بخشی دیگر از سخنان خود تسریع کرد:استفاده از مهندسان با تجربه و مجرب می‌تواند در تسریع عملیات اجرایی و تضمین کیفیت پروژه‌های ساختمانی و همچنین مصرف بهینه مصالح و امکانات موثر باشد.

وی ضمن اشاره به نقش و جایگاه تاثیرگذار نظام مهندسی در عمران و آبادانی کشور یادآور شد نطام مهندسی بزرگ‌ترین تشکل مهندسی کشور است و به علت اهمیت موضوع زیرساخت‌ها و ساختمان و ارتباط آن با آحاد جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران با تاکید بر تعامل و همراهی اداره کل راه و شهرسازی با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اظهار داشت:این تعامل و همکاری میتواند اثرات مثبتی را در معماری و ساخت و سازهای استان داشته باشد.

  • منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی