رئیس شورای شهر تهران نسبت به وقوع زلزله بزرگ در تهران هشدار داد.

به گزارش خبرنگار تین نیوز، محسن هاشمی در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به سالگرد زلزله کرمانشاه گفت: در سالگرد زلزله غرب کشور قرار داریم و امیدوارم دستگاه‌های مسئول در رسیدگی به وضعیت زلزله‌زدگان به وظایف خود عمل کنند.

وی با بیان این‌که شورای شهر تهران بعد از زلزله کرمانشاه مصوبه‌ای درباره کمک ۱۰ میلیارد تومانی به مناطق زلزله زده داشت که امروز بخشی از این کمک‌ها که در حدود ۳۰ دستگاه ماشین آلات است به کرمانشاه ارسال می‌شود، تصریح کرد: سال گذشته گفتیم که زلزله کرمانشاه هشداری برای زلزله تهران است. هر چند که تلفات و خسارات سنگین‌تری را در تهران شاهد خواهیم بود اما می‌توانستیم عمق فاجعه را در مناطق شهری ببینیم اما حالا با وجود گذشت یکسال عملکرد خوبی درخصوص سیستم مدیریت بحران نداشتیم.

هاشمی با بیان اینکه نیاز به اقدامات جدی و فیزیکی و نه سخنرانی در این زمینه داریم، گفت: ۳۰ ماه تا انتخابات آینده ما زمان وجود دارد و نمی‌توان با فرافکنی مشکلات عملکرد خود را توجیه کنیم و اگر می‌خواهیم در صورت بروز حادثه غافلگیر نشویم نیازمند آن هستیم که عمل کنیم نه این‌که با گفتار درمانی بخواهیم مشکل تهران را حل و فصل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.