طبق دستور پیروز حناچی، سرپرست شهرداری تهران، طرح بازآفرینی شهری که در دوره آخوندی تدوین‌شده بود در تهران اجرا می‌شود.

به‌گزارش تین‌نیوز به نقل از دنیای اقتصاد، حناچی در این نامه با تأکید بر ضرورت کاهش سطح مسکونی و در مقابل، تأمین خدمات بیشتر در بافت‌های فرسوده خاطرنشان کرد: میانگین تراکم جمعیت در بافت فرسوده ۳۵۰ و در شهر تهران ۱۵۰ نفر در هکتار است که با توجه به کمبود خدمات در این بافت‌ها، بارگذاری جمعیتی به شرایط نامساعد زیستی در این محدوده‌های شهری دامن می‌زند.

  او بابیان اینکه باید اولویت اصلی در نوسازی بر تأمین خدمات و ارتقای کیفیت عرصه‌های عمومی متمرکز شود، یادآور شد: وجود واحدهای مسکونی خالی در شهر تهران و در بافت‌های فرسوده طی سال‌های اخیر نشان می‌دهد ساخت مسکن نمی‌تواند فارغ از معادلات موجود در بازار و سازوکارهای تولید و عرضه، تجویز شود. به‌این‌ترتیب تردیدهای جدی در امکان تداوم ظرفیت‌های زیستی شهر تهران برای ساکنان وجود دارد و ازاین‌رو باید به «تراکم‌زدایی از تهران» در سیاست‌های کلان مدیریت شهری توجه ویژه شود.

سرپرست شهرداری تهران تمرکز صرف بر تولید مسکن در نوسازی بافت‌های فرسوده را قابل‌بحث دانست و راه‌حل دیگری مبتنی بر ارتقای کیفیت عرصه‌های عمومی و خدمات را برای احیای این بافت‌ها عنوان کرده است؛  این همان راه‌حلی است که عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی و تنها رقیب حناچی در جریان انتخاب شهردار نیز همین نسخه را برای شهر تهران تجویز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.