«نه» شکننده شورای شهر به زمین سعادت‏‏‌آباد

  پرینت
«نه» شکننده شورای شهر به زمین سعادت‏‏‌آباد
شناسه خبر : 15494 | تاریخ انتشار : 20 تیر 1403 - 12:59 |
درخواست شهرداری تهران برای دریافت مجوز فروش واگذاری و انجام معامله یک ملک متعلق به شهرداری تهران با مخالفت برخی اعضای شورای شهر مواجه شد؛ اما در نهایت اعضای شورای شهر تهران با ۱۱رأی به لایحه مجوز فروش، واگذاری و انجام معامله ملک متعلق به شهرداری تهران رأی مثبت دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بین نیوز از دنیای اقتصاد، درخواست شهرداری تهران برای دریافت مجوز فروش واگذاری و انجام معامله یک ملک متعلق به شهرداری تهران با مخالفت برخی اعضای شورای شهر مواجه شد؛ اما در نهایت اعضای شورای شهر تهران با ۱۱رأی به لایحه مجوز فروش، واگذاری و انجام معامله ملک متعلق به شهرداری تهران رأی مثبت دادند.

شهرداری تهران خواهان فروش این ملک به‌‌‌منظور پرداخت دیون شهرداری به بانک تجارت در زمینه تامین مالی توسعه حمل‌‌‌ونقل عمومی است. اعضای شورای شهر که مخالف اعطای مجوز فروش ملک مورد نظر بودند، به ارائه دلایل خود در جلسه روز گذشته پرداختند. در وهله اول با توجه به مازاد درآمد ۱۲‌هزار میلیارد تومانی شهرداری در سال گذشته، شهرداری برای اجرای طرح‌‌‌های توسعه در زمینه حمل‌‌‌ونقل عمومی نیاز به فروش املاک مازاد ندارد. در وهله دوم با توجه به بروز رکود در بازار مسکن، شرایط مناسبی برای فروش ملک با قیمت مناسب وجود ندارد و در نهایت قیمت مدنظر پیشنهادی برای فروش این ملک منطبق با ارزش واقعی آن نیست. نرخ پیشنهادی برای فروش این زمین ۲۵‌هزار مترمربعی حدود ۵‌هزار میلیارد تومان است.

این ملک در منطقه سعادت‌‌‌آباد واقع شده است و به گفته یکی از اعضای شورای شهر تهران برای این ملک ۱۸۵‌هزار متر زیربنا مصوب شده است، کف قیمت در منطقه سعادت‌آباد متری ۳۰۰میلیون تومان است و این به معنای آن است که ما می‌‌‌خواهیم ملکی را که ۴۵‌هزار میلیارد تومان واگذاری و مولدسازی شده است به قیمت ۵‌هزار میلیارد تومان و حدود یک‌نهم قیمت برآوردها به فروش برسانیم . اما موافقان این طرح معتقد بودند که شهرداری این اجازه را دارد تا از فروش املاک درآمد کسب کند و این اجازه را شورای شهر داده است. در عین حال قرار است که در این زمین ۲۵‌هزار مترمربعی ۱۰۸۱واحد در ۲۵طبقه (۱۵ طبقه روی زمین) ساخته شود. صرف هزینه فروش این ملک در بخش توسعه حمل‌ونقل به نفع عموم مردم است.

به گفته اعضای حاضر در این جلسه، این منطقه پتانسیل و کشش ساختمان ۱۵طبقه را دارد و در سال ۹۲ قراردادی منعقد می‌شود و تراکم فروخته می‌شود و به دلیل آنکه رأی کمیسیون ماده ۵ ندارد، کار توقیف می‌شود و در دادگاه علیه شهرداری رأی می‌گیرد و شهرداری باید برای صدور پروانه اقدام می‌‌‌کرد و نهایتا این ساخت‌وساز را به ‍۱۵طبقه می‌‌‌رساند و با این تملک، هم مطالبات گرفته می‌شود و هم رأی صدور پروانه ساختمان بیش از ۳۰طبقه به ۱۵ طبقه کاهش می‌‌‌یابد. اعضای شورای شهر تهران نهایتا با ۱۱رأی به لایحه مجوز فروش، واگذاری و انجام معامله ملک متعلق به شهرداری تهران رأی مثبت دادند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

مطالب بیشتر
خلاف طرح تفصیلی تهران عمل می‌‌‌شود
آدرس غلط معاون شهردار تهران
بودجه ۱۷۰هزار میلیارد تومانی
اظهارنظر زاکانی درباره «مولدسازی»
تعدادی از پروژه های مناسب سازی، به مناسبت روز عصای سفید به بهره برداری می رسند
نقشه شش نامزد شهرداری
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.