رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای عالی استان‌ها از تصویب ۴ طرح در  جلسه کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای عالی استان‌ها، خبر داد.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، ناصر عبدی‌آذر با اشاره به برگزاری  جلسه کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای عالی استان‌ها، اظهار داشت: در این جلسه ۴ طرح به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی در ادامه در توضیح برگزاری جلسه کمیسیون در چهاردهمین اجلاس این شورا در دور پنجم، افزود: اولین طرح در دستور کار اصلاح تبصره (۲) ذیل ماده (۲۹) قانون نوسازی و عمران شهری بود که با اکثریت آرا به تصویب رسید.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای عالی استان‌ها، تصریح کرد: بند (۲) ماده (۳۲) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران بود که دستگاه‌های اجرایی را موظف می‌کند برنامه‌های سالانه را برای تصویب به صحن شورای شهر، شهرستان و استان ارسال کنند که این طرح هم تصویب شد.

عبدی آذر، با بیان اینکه طرح دستورالعمل نحوه تحلیف شهرداران و طرح تمدید قانون مدیریت بحران کشور نیز در کمیسیون موردبررسی و تصویب قرار گرفت، خاطرنشان کرد: طرح تشکیل شورایاری‌ها نیز موردبررسی قرار گرفت و نظر کمیسیون این بود که این طرح برای همه شهرها الزام‌آور نباشد و بنا به صلاحدید شورای هر شهر این طرح اجرا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.