تا روز چهارشنبه پایداری و کاهش کیفیت هوا در کلانشهرها ادامه دارد اما روز چهارشنبه سامانه بارشی فعال و زمستانی از شمال غرب وارد کشور می‌شود. در روز جمعه نیز بارش برف و باران در کل کشور قابل پیش‌بینی است.

به گزارش بین نیوز از ایرنا، «امین حسین نقشینه» درباره وضعیت جوی اکنون کشور به خبرنگار اقتصادی ایرنا، گفت: پایداری هوای کلانشهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان، قم و مشهد از روز یکشنبه تا چهارشنبه ادامه دارد و با وجود انباشت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا، توصیه می شود گروه‌های حساس در این مدت از رفت و آمد در فضای باز پرهیز کنند و تردد وسایل نقلیه در این مدت کاهش یابد.

وی ادامه داد: امروز بارش‌ها در برخی مناطق استان گیلان به صورت باران ادامه دارد و در برخی مناطق استان‌های کرمان و هرمزگان بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی در ارتفاعات کرمان همچنین در استان‌های یزد و خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی بارش پراکنده خواهیم داشت.

وی گفت: آسمان تهران امروز نیمه ابری، گاهی با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود اما از روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی جدید بارانی و روزهای آخر هفته پیش بینی بارش برف و باران را در استان تهران داریم.