هوای کشور دوباره آلوده شد/هشدار به ساکنان شهرهای صنعتی و پرجمعیت/ آغاز بارش از پنجشنبه در کشور

به گزارش شبکه خبری تحلیلی بین نیوز، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، تازه‌ترین وضعیت جوی کشور را برای امروز ۱۴ بهمن و روزهای آتی، اعلام کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا پنجشبنه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت که این وضعیت موجب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت می‌شود.

رفیعی ادامه داد: سامانه بارشی جدید از بعدازظهر پنجشنبه از سمت غرب وارد کشور می‌شود و بارش‌ها در غرب و مناطقی از شمال‌غرب شروع خواهد شد. روز جمعه، بارش‌ها در غرب، زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از شمال‌غرب کشور ادامه خواهد داشت.

وی افزود: بارش‌ها روز شنبه در جنوب‌غرب و غرب کشور، شدت پیدا می‌کند و گستره بارش‌ها به دامنه‌های البرز، سواحل دریای خزر و شمال‌شرق کشور کشیده خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: تهران نیز امروز آسمانی صاف همراه با غبار محلی در برخی ساعات دارد. بیشینه دمای امروز تهران ۱۵ درجه بالای صفر و حداقل دما در مهرآباد به ۴ درجه بالای صفر رسید.

رفیعی افزود: سردترین منطقه کشور، شهرکرد با دمای ۱۲ درجه زیر صفر و همدان ۷ درجه زیرصفر و گرم‌ترین مرکز استان نیز بندرعباس با دمای ۲۵ درجه بالای صفر، گزارش شد.