مازیار حسینی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در خبر ساعت ۱۴ درباره دیدار امروز مدیران ارشد حوزه مسکن و وزیر راه و شهرسازی با رئیس جمهور گفت: در این جلسه به مدت ۳ ساعت درباره وضعیت مسکن صحبت شد و در بخش اول گزارشی از اقتصاد کلان بخش مسکن در طی چند سال اخیر توضیحاتی به رئیس جمهور داده شد.

وی ادامه داد: با ارائه توضیحات درباره اقتصاد کلان مسکن امیدواریم بتوانیم با استفاده از تجربیات سال گذشته برای سیاست‌گذاری آتی این بخش نتیجه‌گیری کنیم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در بخش دیگری از این نشست توضیحاتی درباره کار‌های عملیاتی و برنامه‌های اجرایی وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن به رئیس جمهور ارائه شد، گفت: در این نشست بیشتر به موضوع برنامه اقدام ملی ساخت و تولید مسکن پرداخته شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ساخت ۵۷ هزار و ۸۰۰ واحد از ۴۰۰ هزار واحد هدف‌گذاری شده است، گفت: به زودی ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکن دیگر با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی می‌شود.

حسینی با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه‌های اجرایی وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن تکمیل طرح مسکن مهر است، گفت: با دستور رئیس جمهور مقرر شد ۱۶۵ هزار واحد مسکن مهر که مشکل انشعاب دارند با همکاری وزارت نیرو به زودی تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی یادآوری کرد: در چند ماه اخیر ۱۱۵ هزار واحد مسکن مهر تکمیل شده است و به زودی پرونده آن‌ها در سراسر کشور بسته می‌شود.

وی به اهمیت ساخت مسکن روستایی در جلسه امروز هم اشاره کرد و گفت: مقرر شده بنیاد مسکن در ۲ سال آینده ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی را بسازد و به متقاضیان تحویل دهد.

حسینی توضیح داد: در این نشست موضوع بازسازی واحد‌های مسکونی تخریب شده و آسیب دیده از سیلاب فروردین امسال هم مطرح و مقرر شد تا پایان مرداد ماه ۴۰ هزار واحد تعمیری به پایان برسد و از ۳۰ هزار واحد احداثی هم ۱۴ هزار واحد مسکونی به پایان رسیده است.