به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، بهمن مومنی‌‌مقدم در اولین نشست آسیب‌‌‌شناسی و ارزیابی نقش بخش خصوصی در مدیریت شهری با بیان اینکه جامعه نقشه‌‌‌‌‌‌‌‌برداران قدمتی ۴۰ ساله دارد و این پتانسیل را دارا است که در مناسبات اجتماعی نقش بیشتری را ایفا کند، گفت: تشکل‌‌ها خواستار حقوق صنفی هستند اما در کنار آن اعضای این حرفه در قبال جامعه مسئولند.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی کشور چاره‌‌ای جز استفاده از ظرفیت‌‌‌های بخش خصوصی وجود ندارد، اظهار داشت: دولت نه ظرفیت سرمایه‌‌گذاری را دارد و نه توانایی انجام کارها به گونه‌ای که تجربه نشان داده است، پروژه‌‌های دولتی موفق نبودند.

نایب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و رییس هیات مدیره جامعه نقشه‌‌‌برداران با اشاره به انعقاد تفاهمنامه با سازمان اسناد برای استفاده از ظرفیت مهندسان نقشه‌‌بردار در ساخت و سازها تصریح کرد: پس از این تفاهمنامه تنها در تهران ۱۵۰۰ مهندس این آمادگی را دارند که طی مدت زمان کوتاهی نسبت به ارائه خدمات از جمله تهیه نقشه اقدام کنند.

مومنی‌مقدم با بیان اینکه پیش از این نوبت بازدید شش ماهه بوده است اما در حال حاضر در ۴۸ ساعت نقشه‌‌ها تهیه می‌‌‌شوند، خاطرنشان کرد: دنیا به سمت خصوصی‌‌‌سازی پروژه‌‌‌ها حرکت کردند و ما هم باید خواه یا ناخواه باید به این سمت حرکت کنیم.

  • منبع خبر : ایلنا