رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز گفت: به مناسب عید نوروز بیش از یک میلیون نهال و گل در سطح شهر شیراز کاشته می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز به نقل از روزنامه «تماشا»، دکتر جهانبخش میرزاوند با بیان اینکه برنامه های گسترده ای برای برپایی نوروزی باشکوه پیش بینی شده است، اظهار کرد: یکی از این اقدامات کاشت بیش از یک میلیون نهال و گل در سطح شهرداری های مناطق یازده گانه شهر شیراز است.
وی افزود: شیراز در صدر زیباترین شهرهای ایران قرار دارد و وظیفه ما حفظ این زیبایی ها و ایجاد زیبایی های جدید در این شهر است.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز با اشاره به برنامه های خاص نوروز این سازمان، اظهار کرد: در حوزه دیوارنویسی، نورپردازی و زیبایی های محیطی برنامه های زیادی را خواهیم داشت.
دکتر میرزاوند با بیان اینکه فضای پیرامونی دروازه قرآن و ارگ کریم خانی مجهز به نورپردازی های مدرن از جمله ویدئو مپینگ و ویدئو خواهد گردید، گفت: در اطراف ارگ کریم خانی نیز برنامه گل آرایی فراوانی خواهیم داشت.
وی اضافه کرد: کار کردن در محدوده تاریخی و فرهنگی شهر شیراز همراه با مشکلات خاص خود است اما در صدد تأمین اعتبارات لازم برای اجرای نورپردازی در آن محدوده هستیم.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز در ادامه از افتتاح فاز اول باغ گل ها خبر داد و اظهار کرد: گل آرایی در مناطق یازده گانه شهرداری شیراز به طور یکسان توزیع می شود و مرزبندی های اقتصادی و اجتماعی برای ما بی مفهوم است.
دکتر میرزاوند گفت: در تمامی ورودی های شهر شیراز برنامه زیباسازی را پیگیری می کنیم زیرا ورودی های شهر معرفی کننده شهر است.
وی افزود: نورپردازی و همسطح سازی محورهای گردشگری، جمع آوری و پاکسازی ضایعات ساختمانی، زیباسازی، رنگ آمیزی دیوارها در محورهای ورودی شهر، مناسب سازی پیاده روها، ساماندهی تابلوهای شهر از جمله اقدامات مهم برای آماده شدن نوروز است.

  • منبع خبر : شهرداری شیراز