کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اعلام بارش‌های پراکنده در مرکز و نیمه شمالی کشور از کاهش نسبی دما طی امروز و فردا در مناطق شمال‌غرب، دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز و مناطق مرکزی کشور، شرق و شمال‌شرق، خبر داد.

به گزارش شبکه خبری بین نیوز، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، تازه‌ترین وضعیت جوی کشور را برای امروز ۱۴ فروردین و روزهای آتی، اعلام کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، استان‌های واقع در سواحل خزر، خراسان‌شمالی، خراسان‌رضوی، نیمه شمالی فارس، چهارمحال‌وبختیاری، کهگیلویه‌وبویراحمد، بلندی‌ها و دامنه‌های جنوبی البرز از جمله در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان، بارش‌ها به شکل پراکنده، خواهد بود.

رفیعی ادامه داد: مناطقی از خراسان جنوبی، یزد، شمال استان کرمان، نیمه شمالی بوشهر، خوزستان و اصفهان، بارش باران و گاهی رعدو برق و وزش باد شدید موقتی را خواهند داشت. بیشترین بارش‌ها امروز مربوط به نیمه شمالی استان خراسان‌رضوی است.

وی توضیح داد: فردا یکشنبه نیز بارش در خراسان‌شمالی و خراسان‌رضوی ادامه دارد. در بیشتر مناطق کشور برای فردا جوی نسبتا پایدار و آرام برای فردا پیش‌بینی می‌شود. ضمن آنکه از روز دوشنبه تا چهارشنبه جوی آرام و آسمانی صاف را برای بیشتر مناطق کشور خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز دمای هوا در شمال‌شرق کشور به طور محسوسی افزایش پیدا می‌کند. از سوی دیگر امروز با توجه به عبور توده هوای سرد، از روی نوار شمالی کشور، ابتدا در مناطق شمال‌غرب، دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز، مناطق مرکزی کشور، دمای هوا، کاهش نسبی را خواهد داشت. برای روز یکشنبه نیز کاهش دما در شمال‌شرق و شرق کشور به شکل محسوس است.

رفعیی افزود: روز یکشنبه در سواحل دریای‌خزر و از روز دوشنبه تا پایان هفته، روند افزایش تدریجی دما را در سطح کشور، پیش‌بینی می‌کنیم.

به گفته وی، امروز دریای‌خزر و غرب خلیج‌فارس مواج و متلاطم است. روزهای یکشنبه و دوشنبه نیز خلیج‌فارس و تنگه‌هرمز این شرایط را خواهند داشت. در تهران نیز امروز آسمان نیمه‌ابری همراه با وزش باد و گاهی رعد و برق و رگبار باران است. حداکثر دما ۲۱ و حداقل دما ۱۵ درجه بالای صفر است.