به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، مسیح‌الله معصومی در جلسه علنی شورای شهر زنجان، با اشاره به خاتمه احداث پل گلشهر، ساماندهی  آرامستان‌ها ، ادامه ممیزی املاک و چهار منطقه‌ای شدن شهرداری زنجان، از بحث جهانی‌شدن شهر زنجان خبر داد.

شهردار زنجان با بیان اینکه استارت جهانی شدن زنجان از سال قبل کلید خورده است، تصریح کرد: سال پر کاری در انتظار شهرداری زنجان است.

معصومی همچنین از احداث یک رو گذر جدید برای سال جاری  و از اصلاح خطوط حمل و نقل شهری زنجان خبر داد.

شهردار زنجان،  با بیان اینکه علم و تجربه ثابت کرده است که تنها راه نجات ترافیک در هسته مرکزی شهر حمل و نقل عمومی است، گفت: با ادامه اتحاد و همبستگی می‌توانیم روزهای موفق و بدون ترافیکی داشته باشیم.

مسعود مرادخانی نیز در ادامه این جلسه گفت: جاری شدن سیل ما را به فکر وا داشت که برخی از مناطق شهر زنجان نیز آسیب‌پذیرند و باید تدابیر  اساسی در این زمینه اتخاذ شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر زنجان، با اشاره به اینکه برخی از محل‌ها در شهر زنجان آسیب‌پذیرند، افزود: باید در این زمینه تمهیداتی ویژه برای جلوگیری از آسیب های احتمالی اندیشیده شود.

این مسئول در ادامه با انتقاد از نبود شور و نشاط در شهر زنجان به لحاظ جذب گردشگر یادآورشد: زنجان به دلایلی در جذب گردشگر موفق نیست.

مرادخانی، تعطیلی بازار زنجان در ایام نوروز را یکی از مسائل مهم در عدم حضور پرشور گردشگران در زنجان برشمرد و گفت: باید در این زمینه تدبیر و چاره اندیشی شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر زنجان، همچنین از تایید پروژه افق در سال گذشته و خبر از  به پیگیری آن برای آغاز سال جاری داد.

مرادخانی، اضافه کرد: قرار داد پارک آبی در سالجاری منعقد می شود.

وی همچنین به برخی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری شهر زنجان در سال جاری اشاره کرد و گفت: با توجه به اجرای طرح جامع ترافیک و اعتراض برخی از کسبه در این باره امیدواریم جزئیات تشریح و نظرات مردمی نیز در این باره اخذ شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر زنجان نیز با اشاره به اینکه سال گذشته پیگیر موضوع تخصیص اعتبارات سازمان فرهنگی اکو بودیم، اضافه کرد: این مژده را به شهروندان می‌دهیم که شب عید ۱۰ میلیارد تومان اعتبارات خارج از بودجه شهر زنجان اختصاص پیدا کرد و نامه مربوط به آن نیز ابلاغ شد.

سجاد خدایی با انتقاد از به نتیجه نرسیدن برخی از فعالیت‌ها از جمله عملکرد سازمان میادین و واگذاری کانکس‌ها و عدم شفافیت در این زمینه، راکد ماندن بازارچه نواب، تاکیدبر اقدامات تسریعی در این زمینه کرد.