به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید پروژه آزادراهی شهید همت- کرج در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روان شدن ترافیک در مسیر کرج – قزوین به سمت جاده چالوس یکی از خواسته‌ها و مطالبات اصلی مردم است، گفت: اتوبان شهید همت به کرج برای رفع این مشکل و برطرف شدن خواسته‌های مردم تعریف شده است.

وی افزود: ‌در چند سال گذشته فاز نخست این پروژه تا گرمدره به بهره برداری رسیده است و از این قسمت به بعد در قالب یک پروژه آزاد راهی تعریف شده است.

اسلامی اظهار کرد:‌ امروز ضمن بازدید از ادامه مسیر گرمدره جلسه‌ای با پیمانکاران پروژه برگزار کردیم تا ابعاد فنی و مالی این پروژه تعریف شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هم اکنون در نقطه پایانی شهر کرج با مشکل تملک اراضی مواجه هستیم، افزود: توقع ما همکاری مردم است تا بتوانیم با آزاد کردن زمین‌ها عملیات توسعه را افزایش دهیم.

وی اظهار کرد: پیمانکار این پروژه به ما قول داده است تا تابستان سال آینده آزاد راه همت – کرج  را افتتاح کند.

اسلامی با اشاره به اینکه همزمان در امتداد اتوبان شهید همت کنارگذر شمالی کرج توسعه خواهد یافت، افزود: این پروژه به صورت مشارکتی با شهرداری البرز شرکت ساخت و شرکت سرمایه گذاری در قالب یک پروژه همکاری را ادامه خواهند داد تا بتوانیم ترافیک تهران – قزوین را کاهش دهیم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: به طور کلی این دو پروژه به هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا هرچه سریع‌تر به اتمام برسد.

وی به کنار گذر جنوبی تهران یا حرم تا حرم اشاره کرد و گفت: این پروژه به پیشرفت فیزیکی خوبی رسیده و ما امروز از تمامی قطعات این منطقه بازدید کردیم.

اسلامی اظهار کرد:‌ پروژه کنارگذر جنوبی و همچنین کنارگذر شمالی البرز کمک می‌کند تا بار ترافیکی شهر تهران برای ورود و خروج مسافران کاهش یابد و ما بتوانیم شاهد وضعیت روان تردد در آینده باشیم.

وزیر راه و شهرسازی درباره تحریم‌های جدید آمریکا درباره هواپیمای ماهان گفت:  این اقدام آمریکا بر خلاف قوانین و مقررات بین‌المللی است و چنین اقداماتی را کشورهای حامی تروریست انجام می‌دهند.

وی اظهار کرد: سازمان هواپیمایی کشور آلمان یک نامه برای تحریم هواپیمایی ماهان ارائه کرده و سازمان هواپیمایی کشور ایران به آن پاسخ داده است.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان