اگر بنا بر تخلیه املاک بنیاد است، حق آن است که ابتدا املاک نجومی که در دست این و آن است آزاد یا اجاره روز از آنها گرفته شود و بعد بروند سراغ بیچارگانی که در خانه های محقر روستایی شان زندگی می کنند و ناگهان می بینند که مامور و لودر آمده برای تخریب تنها سرپناه و سرمایه زندگی شان.

بنابر گزارش بین نیوز از سایت عصرایران، در این پرونده همه اسناد و مدارک به نفع بنیاد مستضعفان است. قوه قضائیه هم بر اساس مستندات رأی داده است که روستای ابوالفضل اهواز متعلق است به بنیاد مستضعفان و اهالی باید آنجا را ترک کنند. مأموران شهرداری هم به همراه نیروهای انتظامی برای اجرای حکم تخریب، به روستا رفته اند؛ساکنان هم مقاومت کرده اند و درگیری شده است و باقی قضایا… .

نهایتاً هم بنیاد مستضعفان موقتاً کوتاه آمده و اعلام کرده است که تصرف روستا را به بعد از “تصمیم‌گیری درباره راهکار حمایتی از ساکنان این اراضی” موکول می کند.

قانون است دیگر! باید هم اجرا شود و اهالی روستا که گویا ۳۰۰ خانوار هستند، باید بعد از ۳۰ سال سکونت، آنجا را ترک کنند و بی خانمان شوند؛ اما دو نکته:

۱ – بنیاد مستضعفان، همان گونه که از نامش بر می آید، تشکیل شده است تا به عنوان مجموعه ای اقتصادی، به کار تجارت و تولید و ملک داری بپردازد و از این رهگذر به مستضعفان کمک کند.

در فقره روستای ابوالفضل هم آن طور که در فیلم های منتشره از این روستا مشخص است، ساکنین در وضعیت معیشتی ناگواری هستند و اگر خلاصه کنم، مصداق بارز مستضعف اند. یعنی همان هایی که بنیاد مستضعفان تشکیل شده تا به دادشان برسد.

قاعدتاً اگر بنیاد این روستا را تملک و اهالی را اخراج نماید، باید عواید آن را صرف مستضعفان کند. حال سؤال این است که این چه کاریست که از دست مستضعفان این روستا بگیرند و به مستضعفان جاهای دیگر بدهند؟ (البته اگر واقعاً بدهند!).

۲ – رئیس بنیاد مستضعفان چندی پیش بعد از فاش گویی درباره املاک هزاران میلیاردی بنیاد که در دست اشخاص مختلف است و سال هاست پس نمی دهند، مجبور به عذرخواهی شد و درست چند روز بعد از آن، ماجرای روستای ابوالفضل پیش آمد. اگر بنا بر تخلیه املاک بنیاد است، حق آن است که ابتدا املاک نجومی که در دست این و آن است آزاد یا اجاره روز از آنها گرفته شود و بعد بروند سراغ بیچارگانی که در خانه های محقر روستایی شان زندگی می کنند و ناگهان می بینند که مامور و لودر آمده برای تخریب تنها سرپناه و سرمایه زندگی شان.

با شناختی که از آقای پرویز فتاح و روحیات انسان دوستانه ایشان دارم، امیدوارم ایشان شخصاً وارد ماجرا شوند و اجازه ندهند مستضعفان، با شکایت بنیاد مستضعفان، مستضعف تر شوند.

جعفر محمدی.

//////////////////////////////////

توضیحات بنیاد مستضعفان درباره اراضی زردشت اهواز موسوم به روستای ابوالفضل

به گزارش پایگاه خبری بین نیوز از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، به دنبال انتشار اخباری درخصوص تخریب خانه‌های تعدادی از ساکنان اراضی‌ زردشت اهواز موسوم به روستای ابوالفضل، بنیاد مستضعفان توضیحاتی را ارائه داد.
متن این توضیحات به شرح زیر است:
با توجه به تصرفات صورت گرفته طی سالیان گذشته در اراضی زردشت اهواز که باعث سوءاستفاده‌هایی از خانواده‌های نیازمند و محروم ساکن در این اراضی شد، مراجع قضایی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و زمین‌خواری در این اراضی، حکم به رفع تصرف این زمین‌ها را صادر کردند.
بر همین اساس اقدام روز گذشته، گرچه در جهت جلوگیری از توسعه ساخت و سازهای غیرمجاز و با هماهنگی کامل استاندار، دادستان، شهرداری و سایر مسؤولان مربوطه انجام شد، ولی بنیاد مستضعفان به محض اطلاع از موضوع، درخواست توقف اجرای احکام صادره را خواستار شد.
لذا؛ به دنبال توقف اجرای احکام صادره مقرر شد با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) طی ۲ هفته، خانواده‌های محروم ساکن این اراضی شناسایی شوند و پس از فراهم شدن زمینه انتقال این خانوارها به منطقه‌ای مسکونی و تامین هزینه پیش پرداخت مسکن این خانوارها توسط بنیاد مستضعفان، اجرای احکام قانونی درخصوص این اراضی، انجام شود.