مدیرکل برنامه‌ریزی و بودجه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ابلاغ بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری‌ها برای اجرا در شهرداری‌های سراسر کشور به معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری‌ها خبر داد.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از روابط‌عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، علی‌اکبر اسدی بابیان مطلب فوق گفت: در اجرای مفاد ماده (۲۵) آیین‌نامه مالی شهرداری‌ها و وظایف محوله به وزارت کشور، پس از جلسات متعدد کارشناسی با جمعی از مدیران کل امور شهری و شوراهای استانداری‌، شهرداران و معاونان برنامه‌ریزی شهرداری‌های کشور و سایر کارشناسان مرتبط با موضوع، بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری‌ها نهایی و برای اجرا در شهرداری‌های سراسر کشور ابلاغ شد.

وی افزود: در این بخشنامه علاوه بر موضوعات اساسی و قوانین مرتبط، ضوابط جدیدی در خصوص نحوه هزینه‌کرد اعتبارات اختصاصی، ترتیبات دریافت تسهیلات وام، پرداخت بدهی‌های قطعی شده سنواتی شهرداری، بودجه سازمان‌های وابسته و شرکت‌های تابعه و هم‌چنین رعایت مفاد دستورالعمل‌های خزانه‌داری و کمیته تخصیص اعتبار در شهرداری موردتوجه قرارگرفته است.

اسدی اضافه کرد: شهرداری‌های سراسر کشور موظف‌اند بودجه سال ۱۳۹۸ خود را طبق بخشنامه ابلاغی و با رعایت قوانین و مقررات مربوطه تنظیم و برای تصویب به شوراهای اسلامی شهر ارائه کنند.

متن بخش‌نامه را از اینجا دانلود کنید.