به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، پروژه ساخت پلاسکوی جدید پس از فراز و نشیب فراوان و هماهنگی با دستگاه‌های مسئول سرانجام در مهرماه سال ۹۷ آغاز شد.

محمد سعیدی کیا، رئیس بنیاد مستضعفان، چندی پیش با توجه به آغاز کار و پیشرفت آن تاکید کرد: پروژه به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که پلاسکوی جدید تا مهر سال ۹۹ به بهره برداری برسد.

حال مدیر علی رحیمی اجرای طرح ساختمان پلاسکو درباره آخرین وضعیت این پروژه می‌گوید: خاکبرداری ساختمان پلاسکو با قوت در حال انجام است و امیدواریم تا پایان اسفندماه بتوانیم کار خاکبرداری را به پایان برسانیم.

رحیمی درخصوص فعالیت‌هایی که هم اکنون در محل پروژه پلاسکو در حال اجراست، گفت: با توجه به نگرانی واحد‌های تجاری اطراف و احتمال آسیب رسیدن به سازه‌های اطراف سایت پلاسکو برای اجرای عملیات گود برداری از روشی جدید موسوم به TOP-DOWN استفاده کردیم.

وی یادآوری کرد: چهل و هشتمین و در واقع آخرین ستون محافظ در عمق ۳۲ متری زمین کار گذاشته شد و به همین دلیل سرعت حفاری تا رسیدن به تراز منفی ۲۸ متری زمین با سرعتی بیشتر از قبل صورت خواهد پذیرفت.

رحیمی با اشاره به شرایط ترافیکی منطقه و ازدحام جمعیت در ایام ماه‌های پایانی سال، اضافه کرد:با وجود محدودیت ها‌ی ترافیکی منطقه ۱۲ توانستیم تا کنون حدود ۹ هزار متر مکعب خاکبرداری کنیم و برآورد می‌کنیم ۱۲ هزار متر مکعب دیگر نیز باید خاکبرداری صورت پذیرد.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان