سید محمد پژمان، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری اعلام کرد: پنج میلیون و700 هزار واحد مسکونی فرسوده در 543 شهر کشور شناسایی شده که با درحال بازآفرینی است.

سید محمد پژمان، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری وسعت سکونتگاه‌های بافت فرسوده کشور را ۱۴۰ هزارهکتار برآورد کرد و گفت: تاکنون ۱۳ درصد آن بازآفرینی شده که بخش عمده آن در یک دهه گذشته بوده است.

 

وی، میزان اعتبار مورد نیاز برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهری را ۵۰۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: برای این کار به مشارکت جدی سرمایه گذاران خصوصی و مالکان واحد‌های فرسوده نیاز است.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی از دستور کار قرار گرفتن عملیات بازآفرینی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی غیرمقاوم و فرسوده در سطح کشور طی سال جاری خبر داد و افزود: با تشکیل هیات‌های بازآفرینی محلی، عملیات بازسازی امسال رونق خواهد گرفت.

 

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تعداد محله‌های دارای سکونتگاه‌های سست و غیرمقاوم و نیاز به بازآفرینی را ۲ هزار و۷۰۰ محله دانست و گفت: یک‌هزار و ۱۰۰ هکتار از بافت فرسوده شهری در ۱۸ شهر چهارمحال وبختیاری قرار دارد.

 

وی از تشکیل هیات اجرایی بازآفرینی شهری در استان‌های کشور طی سال جاری خبر داد و تصریح کرد: نخستین هیات اجرایی بازآفرینی کشور، متشکل از معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، شهردار مرکز استان و مدیرکل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شد.

 

وی افزود: هدف از تشکیل هیئت‌های اجرایی بازآفرینی شهری استانها، راهبری اجرای برنامه بازآفرینی محله‌های هدف، کاهش بوروکراسی اداری و تسریع در اجرای برنامه‌های بازآفرینی است.

بین نیوز