قائم مقام وزیر راه و شهرسازی بر اتمام عملیات اجرایی و تکمیل مسکن مهر تا پایان آبان ماه امسال تاکید کرد و گفت: انتظار دولت این است که به هر نحو ممکن مسکن مهر در این برهه زمانی به لحاظ اجرایی و فیزیکی تکمیل شود.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری تحلیلی بین نیوز از ایرنا، علی اصغر مهرآبادی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مسکن مهر شهرجدید هشتگرد که با حضور اعضای هیات مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور انجام شد، تصریح کرد:  امکانات زیربنایی مانند آب ، برق ، گاز و دیگر ملزومات مسکن مهر باید تا پایان سال جاری تامین و به مردم واگذار شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اکنون در مجموع یک هزارو ۹۲۱ واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد نیمه تمام و در مرحله نازک کاری قرار دارد.

مهرآبادی ضمن ابراز خرسندی از پیگیری و اقدامات ارزنده اعضای هیات مدیره شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشور و شرکت عمران شهرجدید هشتگرد در خصوص خدمات روبنایی شهر از جمله مسجد، مدرسه، فضای سبز، بیمارستان و غیره، گفت: امیدواریم با این اقدامات چهره شهر زیبا شده و پس از اتمام مسکن مهر، مسوولان تمام همت و انرژی خود را برای تکمیل و پیشبرد مسکن اقدام ملی بکار ببرند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد  اعلام کرد که  احداث چهار سالن ورزشی، چهار پارک در فازهای ۷ و ۴، سه مدرسه و احداث ایستگاه آتش‌نشانی مادر به همراه هشت دستگاه خودروی آتش‌نشانی برای شهر جدید هشتگرد پیش بینی شده که بزودی عملیاتی و محقق خواهد شد.
مسعود حق لطفی همچنین از انعقاد تفاهم نامه سه جانبه فیمابین شرکت عمران، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی البرز در راستای احداث بیمارستان جدید در شهر جدید هشتگرد  خبر داد و گفت: در همین راستا طراحی بیمارستان ۶۴ تختخوابی در زمینی به مساحت ۲ هکتار در فاز ۷ آغاز شده که به زودی کلنگ احداث آن به زمین زده خواهد شد.

وی از احداث ۸ پروژه تجاری مشارکتی در سطح شهر خبر داد و گفت: در زمان حاضر ۸ سرمایه‌گذار در این‌خصوص با ۱۵۰۰ میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری تعیین شده که در آبان ماه طبق تفاهم نامه‌ای که منعقد شده کلنگ احداث آنها به زمین زده خواهد شد.

حق لطفی همچنین از انعقاد قرارداد آماده سازی معابر و شبکه های اصلی فازهای ۴ و ۷ با حجم سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: امیدواریم با این اقدامات شهری با امکانات کامل برای سکونت شهروندان فراهم کنیم.

عضو هیات مدیره شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید کشور نیز بیان داشت: شرکت عمران در چارچوب سیاست های دولت و دستورات مقام عالی وزارت در تلاش است ساخت تمام واحدهای مسکن مهر را تا پایان آبان سال جاری به اتمام برساند و درکنار آن مسائل مربوط به انشعابات و زیرساختها را از طریق منابع شرکت عمران و همکاری وزارت نیرو پیگیری خواهد نمود.

نادر عربی گفت: خوشبختانه با توجه به بازدیدهای هفتگی که از ابتدای سال در شهرجدید هشتگرد صورت گرفته شاهد روند خوبی در اجرای کارها هستیم و با توجه به اینکه حجم کار زیاد و منابع محدود است ما انتظار نداریم که مسائل و مشکلات شهر در مدت خیلی کوتاهی حل شود اما امیدواریم بتوانیم تا پایان سال چهره شهر، با تلاش‌هایی که مسوولان شرکت عمران داشته ، دگرگون شود.

عضو دیگر هیات مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور نیز در ارتباط با نارضایتی مردم از تعداد قطار های شهری گلشهر- شهرجدید هشتگرد گفت: طبق تصمیم گیری‌های انجام شده به زودی تعداد  قطارها  به ۱۵ رام افزایش می یابد.

محمدرضا توکلی در ارتباط با نرخ بلیت متروی شهرجدید هشتگرد نیز اظهار داشت: نرخ بلیت مترو گلشهر- شهرجدیدهشتگرد ارتباطی به شرکت مادر تخصصی نداشته و شرکت عمران تنها به عنوان کارفرما و سازنده طرح بوده و نرخ سفر به شرکت بهره‌بردار شهرداری و شورای شهر تهران مرتبط است.

شهر جدید هشتگرد واقع در ۴۰ کیلومتری غرب کرج مرکز استان البرز دارای حدود ۴۲ هزار واحد مسکونی مهر و ۲۲ هزار مسکن طرح اقدام ملی است .

اکنون حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت در این شهر ساکن هستند که با تکمیل مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن ، جمعیت این شهر از ۵۰۰ هزار نفر فراتر می رود.