بانک مرکزی اعلام‌کرد: تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در ۱۰ ماهه امسال به حدود ۷۴ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۲۳.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بین نیوز، جدیدترین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران نشان می‌دهد در نخستین ماه از زمستان امسال، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی رسیده که نسبت به ماه قبل ۳۷.۶ درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶۷.۱ درصد کاهش دارد.

همچنین در ماه مورد گزارش یعنی دی‌ماه ۹۹، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۲۷۳.۹ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل ۱.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۶۰۰.۳ میلیون ریال به منطقه یک و کمترین آن با ۱۲۱.۵ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است، ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه پارسال به ترتیب ۹۹ و ۹۶.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

بررسی تحولات متوسط قیمت مسکن به تفکیک مناطق ۲۲ گانه شهر تهران موید آن است که در دی‌ماه سال جاری تعداد هشت منطقه از مجموع ۲۲ منطقه، کاهش قیمت مسکن نسبت به ماه قبل از آن را تجربه کرده‌اند.

تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در ۱۰ ماهه سال ۹۹

تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در ۱۰ ماهه سال ۹۹ به حدود ۷۴ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۲۳.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در این مدت متوسط قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۲۷.۷ میلیون ریال بوده است که نشان‌دهنده افزایش ۷۶.۸ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته است.

  • منبع خبر : ایرنا