محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز ۲۷ آذرماه در بزرگداشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران منتخب در حوزه  وزارت راه شهرسازی ضمن تبریك هفته پژوهش به همه پژوهشگران، محققان، مهندسان و سایر فعالان گفت: تمام افرادی كه با رفتار علمی خود تلاش می‌كنند فرصت‌ها و منابع تلف نشده و در جهت آبادانی كشور صرف شود پژوهشگران واقعی به شمار می‌روند كه باید از این قشر تشكر ویژه داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به بخشنامه دیروز خود كه به تمام شركت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شده اشاره كرد و گفت: براساس بخشنامه ابلاغ شده همه شركت‌ها و سازمان‌ها موظفند ۵ درصد از بودجه خود را به پروژه اختصاص دهند كه امیدوارم تخصیص اعتبارات در راستای پژوهش‌های عمیق و بهره‌مندی از فرصت‌ها و تلف نشدن منابع ملی عملیاتی شود.

عضو كابینه دولت دوازدهم با اشاره به اینكه هفته پژوهش و هفته حمل ونقل مصادف با هم برگزار می‌شود گفت: امیدوارم فرصت شنیدن و دیدن بیشتری فراهم شود و بتوانیم مسائل مهم را با دست‌اندركاران این حوزه در میان بگذاریم.

وی همچنین خاطرنشان كرد: مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی مركز موفق و با افتخاری است كه ماموریت مهمی را بر عهده دارد و به همین دلیل در این دوره از وزارت راه وشهرسازی آن طور كه شایسته است ما در وزارت راه و شهرسازی از مركز و فعالیت‌های آن حمایت خواهیم كرد.

اسلامی تصریح كرد: نكته مهم در حمایتی كه ما خواهیم كرد وانتظاراتی كه ما داریم در اثربخشی تحقیقات و برنامه‌ریزی شایسته برای اقدام و عمل در جهت كیفیت بخشیدن به زندگی مردم در حوزه‌های حمل ونقلی و مسكن و شهرسازی است.

وی خاطرنشان كرد: باید فرآیندها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا نتیجه تحقیقات از طریق آموزش‌ها و همچنین همكاری‌های فیمابین قابل انجام باشد. همچنین باید نتایج علمی و رویكردها ملكه ذهن دست‌اندركارانی شود كه طراحی می‌كنند و وصف‌العین افرادی باشد كه در اجرا مسئولیت دارند. ما باید بتوانیم قوام و دوام ابنیه و تاسیسات را در عمل شاهد باشیم تا منابع هدر نرود و از ثروت‌های ملی استفاده بهینه شود.

  • منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی