عضو هیات‌مدیره بانک مسکن ازحمایت ۹۰ میلیاردتومانی بانک مسکن برای اجرای طرح ساماندهی حاشیه‌نشینان چابهار خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بین نیوز، محمدحسن علمداری عضو هیات‌مدیره بانک‌مسکن در گفت‌وگو با خبرنگارپایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص مشارکت بانک مسکن با شرکت بازآفرینی شهری ایران در ساماندهی بافت‌های فرسوده چابهار و تسهیلاتی که آن بانک از طرف دولت به عنوان بانک عامل برای طرح ساماندهی بافت‌های حاشیه‌نشین و کپرنشین چابهار در برنامه قرار داده است به ارایه توضیح پرداخت.

عضو هیات‌مدیره بانک‌مسکن گفت: شرکت بازآفرینی شهری ایران در قالب ماده ۵۶ تحت‌عنوان ساماندهی بافت‌های حاشیه‌نشین و کپرنشین چابهار، جابه‌جایی و اسکان مجدد، احداث یکهزار واحد را در برنامه قرار داده است. در اجرای این طرح، بانک مسکن ۹۰ میلیاردتومان به این پروژه تزریق می‌کند که اینکار با تضمین سازمان برنامه و بودجه است.

به گفته علمداری، مقرر است این یکهزار واحد طی ۶ تا ۹ ماه با توجه به نوع متراژ و نوع سازه‌ها با مدیریت شرکت بازآفرینی شهری، احداث شود.

وی توضیح داد:در این برنامه بانک مسکن به شرکت بازآفرینی شهری ۹۰ میلیاردتومان تسهیلات برای احداث این یکهزار واحد در برنامه تسهیلات ارایه خواهد کرد که تقریبا برای هر واحد ۹۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.