با هدف صادرات خدمات فنی و مهندسی، شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران در نمایشگاه شبکه، انرژی شهر ترکیه که با موضوع حل مشکلات شهرها برگزار می‌شود شرکت می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بین نیوز از وزارت راه و شهرسازی، در راستای توسعه دیپلماسی اقتصادی و صادرات خدمات مختلف فنی و مهندسی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی برای صدور خدمات فنی و مهندسی در نمایشگاهی در ترکیه شرکت می‌کنند.

صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنیان در مقایسه با صادرات سایر تولیدات غیرنفتی، ارزش افزوده اقتصادی بالاتری ایجاد می‌کند که ضمن ارتقای سطح فناوری دیگر بخش‌ها نیز نقش شایان توجهی خواهد داشت.

غلامرضا رضائیان کارگزار پاویون شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در ترکیه با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان نگاه به بازارهای برون‌مرزی و کسب آمادگی و ایجاد زیرساخت‌های لازم در بنگاه برای ورود به این حوزه است، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان، راه‌های مختلفی را برای ورود به بازارهای صادراتی هدف طی می‌کنند که یکی از مؤثرترین و اصلی‌ترین راهکارها، حضور در نمایشگاه‌ها و رویدادهای بین‌المللی خارج از کشور و ارائه خدمات و محصولات ایرانی در بازارهای بین‌المللی است.

وی به اهمیت هشتمین نمایشگاه و کنگره شبکه، انرژی و شهر هوشمند ترکیه(ICGS ۲۰۲۱) اشاره کرد و افزود: دولت ترکیه این نمایشگاه را با همکاری اتحادیه اروپا و طی روزهای ۲۷ تا ۲۸ خرداد ماه امسال با هدف حل مشکلات شهرها و ارائه راه‌حل‌هایی برای شهرهای هوشمند، شبکه‌های هوشمند و انرژی هوشمند و با محورهای حمل‌ونقل، مدیریت انرژی، اقتصاد، امنیت، زیرساخت، هوشمندسازی در همه زمینه‌ها، توسعه و رقابت بین شهرها و بهبود کیفیت زندگی در مرکز همایش و نمایشگاه‌های استانبول برگزار می‌کند.

کارگزار اجرایی پاویون کشورمان در نمایشگاه ترکیه اضافه کرد: از ویژگی‌های این نمایشگاه و کنگره حضور آقای اردوغان رئیس جمهور ترکیه و ۱۰ هزار بازدیدکننده از ۵۰ کشور اروپایی و آسیایی و مشارکت بیش از ۱۰۰ شرکت در نمایشگاه است.

برگزاری کنگره همزمان با نمایشگاه است که با ایجاد پلتفرمی جهانی با هدف بررسی چالش‌های شهر و شبکه هوشمند، موضوعاتی چون اقتصاد، حمل‌ونقل، انرژی، مدیریت زیرساخت‌ها، امنیت شبکه، فناوری اطلاعات را پوشش می‌دهد.

وزرای حمل‌ونقل و زیرساخت، فناوری اطلاعات، محیط زیست و شهرسازی، انرژی و منابع طبیعی ترکیه، رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ایران، شهردار وین، شهردار بارسلونا، مسئول حمل‌ونقل شهری آمستردام، رئیس حمل‌ونقل کلان شهرهای اروپا، رئیس انجمن شهرداری‌های ترکیه و رئیس فدراسیون جهانی انرژی هوشمند اشاره کرد.

به گزارش ایرنا پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان با مشارکت بالغ بر ۲۰ شرکت برتر در حوزه‌های اتوماسیون صنعتی، دستگاه‌های هوشمند حضور و غیاب، خانه‌های هوشمند، هوشمندسازی ساختمان، حمل‌ونقل هوشمند، الکترونیک، اینترنت اشیاء و دیگر حوزه های مرتبط برگزارخواهد شد.

  • منبع خبر : ایرنا