به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از  وزارت راه و شهرسازی، محسن وطن خواهی، مدیرعامل شرکت عمران پرند اظهار کرد: زمانی که با هسای سابق (صدار نور کنونی) و کیسون برای مسکن مهر پرند قرارداد امضا شد، برای تعدادی از واحدهای این طرح ،قائم مقامی به این شرکت ها واگذار شد؛ یعنی اینکه فروش واحدها بر عهده این شرکت ها باشد و بر اساس شرایطی که با متقاضی هماهنگ می شود، بخشی از آورده را از آنها مطالبه می‌کنند.

وی تصریح کرد: مثلا برای هسا (سابق) حدود ۸۰۰ واحد و در کیسون ۱۰۰۰ واحد. اینکه برخی متقاضیان می‌گویند شرکت ها از آنها پول می خواهند احتمالا بر اساس مجوز قائم مقامی بوده و متقاضی نزد شرکت عمران پرند ثبت نامی ندارد.

وطن خواهی تاکید کرد: متقاضی که در شرکت عمران ثبت نام کرده، مبالغ دریافتی از او استاندارد بوده و به حساب دولت (عمومی) واریز می‌شود و دوباره به حساب پیمکانکار برمی گردد .

مدیرعامل شرکت عمران پرند بیان کرد: برخی پیمانکاران برای موارد کوچکی مانند مالیات بر ارزش افزوده که نباید آن را در مسکن مهر پرداخت کنند، از مردم سفته یا چک با مبالغی بین یک تا ۱.۵ میلیون تومان می‌گیرند و به مردم هم می‌گویند چون راهی نداریم از شما چک و سفته می‌گیریم، این اتفاق ممنوع است و نباید از سوی پیمانکاران انجام شود.

مردم تحت هیچ شرایطی نباید به حساب پیمانکاران وجهی واریز کنند

وطن خواهی ادامه داد: چنانچه شرکت صدرا نور (جایگزین هسا در مسکن مهر پرند) پول اضافه ای برای این منظور درخواست کرده به واسطه مجوز قائم مقامی بوده است. یعنی این که ثبت نام دولتی در سال های قبل انجام نشده، ثبت نام جدید بوده و خارج از استانداردهای مسکن مهر است.

وی تاکید کرد: در هر صورت متقاضیان مسکن مهر به هیچ عنوان نباید وجهی به حساب پیمانکاران واریز کنند و شرکت عمران پرند روی این مسئله کنترل و نظارت دارد.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان