معاون بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از ساخت ۲۳۰ واحد مسکونی برای جابه‌جایی ساکنین منطقه منبع آب اهواز خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بین نیوز از ایسنا، محمد جامع در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اهمیت تولید مسکن در استان اظهار کرد: یکی از موضوعات جدی ستاد بازآفرینی شهری، تولید مسکن است که این موضوع باید در مناطقی که در معرض خطر هستند انجام شود و سکونتگاه‌های غیرمجاز به علت رعایت نکردن ضوابط فنی در ساخت و ساز از جمله مناطقی است که نیازمند اجرای این طرح هستند.

وی در خصوص جابه‌جایی ساکنین منطقه منبع آب اهواز برای جلوگیری از خطرات احتمالی گفت: ساخت واحد مسکونی برای بخشی از ساکنین این منطقه بر عهده اداره کل راه و شهرسازی است.

جامع افزود: در این راستا کار ساخت حدود ۲۳۰ واحد برای جابه‌جایی ساکنین منطقه منبع آب در دست اجرا قرار گرفت و اکنون پیشرفت فیزیکی این واحدها بیش از ۷۰ درصد است.

وی ادامه داد: این پروژه در راستای کمک به شهرداری اهواز حسب بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها اجرا شده است و در سایر مناطق پهنه خطر، نیاز است شهرداری ورود جدی‌تر داشته باشد.

جامع یادآور شد: محله «منبع آب» یکی از مناطق حاشیه نشین در شهر اهواز است. این منطقه هرچند در حاشیه شهر قرار ندارد اما با توجه به ساختار منازل مسکونی و معضلات آن به عنوان یکی از مناطق حاشیه‌نشین اهواز به شمار می‌آید.