مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از آغاز عملیات اجرایی متروی این شهر جدید در هفته‌های آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری بین نیوز از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در نشست خبری در خصوص آخرین اقدامات برای احداث مترو تهران-پردیس گفت: روز گذشته، نامه نوبخت، معاون رئیس‌جمهور به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در خصوص قرار گرفتن متروی شهر پردیس در زمره پروژه‌های اولویت‌دار کشور اعلام وصول شد و طی هفته‌های آینده، عملیات اجرایی مترو با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در پاسخ به سوالی درباره واحدهای خالی مسکن در این شهر جدید عنوان کرد: این واحدها به‌زودی به متقاضیان واگذار می‌شوند و‌ از مردم و مالکان خواسته‌ایم تا هر چه سریع‌تر واحدهای خالی را تحویل بگیرند.

او درباره دلالی واحدهای مسکن مهر پردیس نیز اظهار داشت: کثرت دلال‌ها در پردیس، متأثر از مسائل اقتصادی کشور است و به دنبال گران شدن مسکن، مردم متمایل به خرید مسکن در پردیس شده‌اند. وقتی افزایش قیمت رخ می‌دهد، حضور مردم نیز بیشتر می‌شود و دلال‌ها نیز از این فرصت سوءاستفاده می‌کنند. با این حال در شورای تأمین استان، محدودیت صدور مجوز دفاتر مشاور املاک و بنگاه‌های ملکی، تصویب و ابلاغ شده و در حال حاضر، چند ماه است که دیگر مجوز راه‌اندازی دفاتر مشاور املاک در پردیس داده نمی‌شود.