آمار سامانه املاک و مستغلات حاکی از آن است که یک واحد مسکونی ۹۷ متری ۱۷ ساله در حکیمیه با قیمت یک میلیارد و ۴۰ میلیون تومان یعنی هر مترمربع حدود ۱۰ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان معامله شده است.

در منطقه ۵ که طی حضور وزیر مستعفی وزیر راه و شهرسازی با حدود ۱۶۷ درصد بیشترین افزایش قیمت مسکن را به خود اختصاص داده (مهر امسال در مقایسه با مهر سال گذشته)، یک واحد مسکونی در آپادانا با مساحت ۸۰ مترمربع و عمر ۴ سال ساخت با قیمت ۸۴۵ میلیون تومان فروخته شده است.

در منطقه ۱۰ محله سلیمانی یک دستگاه آپارتمان ۸۰ متری ۷ ساله به قیمت ۴۴۰ میلیون تومان (هرمترمربع حدود ۵٫۵ میلیون تومان)، در منطقه ۱۳ محله امامت یک واحد مسکونی ۷۱ متری که ۹ سال از زمان ساخت آن می‌گذرد به قیمت ۵۹۰ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۸٫۲ میلیون تومان)، در حشمتیه واحد مسکونی ۴۲ متری ۱۵ سال ساخت به قیمت ۱۷۵ میلیون تومان و در بریانک آپارتمان به مساحت ۵۵ متر و عمر ۳ سال باقیمت ۹۰ میلیون تومان یعنی هر مترمربع یک میلیون و ۶۳۶ هزار تومان معامله شده است.

همچنین واحد مسکونی ۷۶ متری ۱۴ ساله در طرشت با قیمت ۵۴۰ میلیون تومان و واحد ۹۴ متری ۴ ساله در منطقه ۲۱ با قیمت ۳۱۶ میلیون تومان به خریدار فروخته شده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم