مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اعلام‌ تکمیل ۸۵ درصد مسکن مهرِ پردیس، گفت: دستگاه‌های اجرایی موظف هستند برای احداث شبکه‌های تاسیسات زیربنایی و ساخت تاسیسات روبنایی که درخواست مهم ساکنان پردیس است هر چه سریعتر اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بین نیوز از ایرنا، در شهر جدید پردیس، کار ساخت و ساز مسکن در سه بخشِ تکمیل واحدهای مسکن مهر،  مسکن ملی و تکمیل زیرساخت‌های هر ٢ پروژه مسکن ملی و مهر ادامه دارد.  از مجموع ٨٢ هزار واحد مسکن مهر در پردیس تقریباً ٧٠ هزار واحد  آن تکمیل شده است و وعده پیمانکاران به وزارت راه و شهرسازی این است که تا پایان شهریور ماه امسال حدود ٧ هزار واحد دیگر تکمیل و به مردم و متقاضیان تحویل داده شود.

«مهدی هدایت» مدیر عامل شرکت عمران پردیس روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره وضعیت ساخت و ساز مسکن در شهر جدید پردیس افزود: قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، وزارتخانه های مختلف را در کنار وزارت راه و شهرسازی مکلف به آماده سازی بخش های مختلف مسکن مهر کرده است.

وی اظهار داشت: بر این اساس دستگاه های اجرایی با شبکه های تاسیسات زیربنایی از قبیل آب، برق، گاز و تلفن و خدمات روبنایی موظفند طبق برنامه ریزی زمان بندی وزارت راه و شهرسازی، نسبت به تامین اعتبار و تهیه طرح و اجرا اقدام کنند.

هدایت با اشاره به اینکه پردیس صاحب بالاترین نرخ رشد جمعیت در کشور است، ادامه داد: جمعیت شهر رو به افزایش است و لازم است خدمات زیربنایی وروبنایی شهر هرچه زودتر تکمیل شود.

وی توضیح داد: مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی  افق جمعیتی پردیس را حدود ۶۰۰ هزار نفر پیش بینی کرده است که به سرعت در حال نزدیک شدن به این رقم هستیم. اکنون پردیس بالاترین نرخ رشد جمعیت در کشور را دارد که علت آن تکمیل واحدها و سکونت مالکان در واحدهایشان است.

هدایت در تشریح حجم فعالیت ها برای آماده سازی زمین جهت احداث مسکن، گفت: تاکنون بیش از ۱۳۰ کیلومتر دیوار حائل در فازهای مسکن مهر احداث شده است و به لحاظ حجم کار و هزینه‌های پرداخت شده می‌توان گفت شهر جدید پردیس با هیچ شهری در کشور قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: به طور مثال بیش از ۱۳۰ کیلومتر دیوار حائل در این شهر کار شده که تقریبا حدفاصل شهر کرج تا قزوین است و نشان دهنده حجم بزرگ کار در این شهر است.  بخش کمی از اجرای دیوارهای حائل و آماده‌سازی و محوطه‌سازی در فازهای مسکن مهر باقی مانده که توانستیم با تامین منابع مالی مورد نیاز و استفاده از ظرفیت‌های قانونی بودجه، با وجود مشکلات، این پروژه‌ها را طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش ببریم.

به گزارش ایرنا با ساخت دو سوم مسکن مهر در دولت تدبیر و امید که معادل یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی است، اکنون فقط ۵۰ هزار واحد در مراحل پایانی ساخت قرار دارد که با تکمیل آنها در ماه‌های آتی، قطار مسکن مهر به ایستگاه پایانی می‌رسد.