رئیس دادگستری شهرستان کلیبر گفت: کلیه مشاورین املاک ملزم به اخذ پروانه تخصصی هستند و براساس برنامه طراحی شده از سال ۱۳۹۸ از فعالیت بنگاه‌های بدون پروانه تخصصی جلوگیری به عمل خواهد آمد.

به گزارش میزان، میرمهدی قریشی‌زاده رئیس دادگستری شهرستان کلیبر با اشاره به ضرورت آموزش‌های تخصصی به مشاورین املاک اظهار کرد: عدم ثبت صحیح مبایعه نامه‌ها و عدم توجه به نکات حقوقی در تحریر آن‌ها موجب بروز اکثر اختلافات شده و در نهایت طرفین مجبور به مراجعه به محاکم می‌شوند.

وی افزود: با توجه به حساسیت ثبت و تحریر معاملات صورت گرفته و با توجه به ابلاغ معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آذربایجان شرقی، کلیه مشاورین املاک ملزم به اخذ پروانه تخصصی هستند و براساس برنامه طراحی شده از سال ۱۳۹۸ از فعالیت بنگاه‌های بدون پروانه تخصصی جلوگیری به عمل خواهد آمد.

 

قریشی زاده بر رعایت مقررات مربوط به ثبت شرایط داوری و توجیه طرفین به نتایج حقوقی آن، پرهیز از آوردن وجه التزام‌های غیر متعارف، پرهیز از آوردن جملات غیر حقوقی، خودداری از آوردن شروط ناصحیح و توجه به درج دقیق زمان در شروط معینه تاکید کرد.

رئیس دادگستری شهرستان کلیبر خاطرنشان کرد: همچینین رعایت ماده ۱۰۱ قانون شهرداری در معاملات مربوط به تفکیک املاک ثبت شده در محدوده شهری، پرهیز جدی از ثبت معاملات صوری و توجه به عواقب سوء این گونه معاملات و استفاده از مشاوران حقوقی متبحر در تدوین و تحریر مبایعه نامه‎ها از مواردی است که باید به آن توجه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.