علیم یارمحمدی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنینم با انتقاد از روند رو به رشد و بی‌رویه قیمت مسکن در شهرهای مختلف کشور، به‌خصوص تهران، گفت: واسطه‌گری در این حوزه موجب شده تا قیمت مسکن افزایش بی‌سابقه‌ای داشته باشد، اما باید این روند کنترل شود.

وی با بیان اینکه اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه از افزایش قیمت مسکت بیشترین آسیب را خواهند دید، اظهار داشت: سطح تورم از افزایش سطح درآمد حقوق‌بگیران و به‌خصوص کارگران پایین‌تر است، بنابراین باید سطح افزایش حقوق‌ها، رشد بیشتری داشته باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با طرح این سؤال که چطور می‌توان انتظار داشت که یک کارگر با حداقل حقوق ماهیانه یک میلیون و پانصد هزار تا ۲ میلیون تومان، توان پرداخت اجاره مسکن یک میلیون تومانی داشته باشد؟!

یارمحمدی اضافه کرد: از شواهد و قرائن و جلساتی که با مسئولان وزارت راه و شهرسازی داشته‌‌ایم، این طور برمی‌آید که دولت برنامه‌ای برای مهار افزایش قیمت مسکن ندارد؛ چاره‌ای برای آن بایداندیشیده شود.

وی ادامه داد: دولت باید پاسخ‌گوی عملکرد خود در بخش مسکن باشد، زندگی در شهرهای بزرگ برای مردم سخت شده است، برخی اقشار جامعه حتی نمی‌توانند مسکن اجاره کنند، خرید مسمن که دست‌نیافتنی است.

عضو کمیسیون عمران  مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مجلس از ابزارهای مختلف برای کنترل بازار مسکن و افزایش لجام‌گسیخته قیمت مسکن استفاده خواهد کرد، اگر لازم باشد جلساتی ویژه‌ای در این زمینه برگزار می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.