به گزارش شبکه خبری بین نیوز، کبرا رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به تشریح وضعیت آب‌وهوای کشور پرداخت و اظهار کرد: امروز در غالب مناطق کشور جوی آرام را داریم که پیامد آن افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت است.

وی گفت: از فردا (سه‌شنبه) با ورود سامانه بارشی به کشورمان، در برخی از نقاط استان‌های آذربایجان غربی، کرمانشاه، ایلام، همدان، لرستان، کردستان، آذربایجان‌های شرقی، ارتفاعات زنجان، قزوین و البرز بارش پراکنده را خواهیم داشت.

 رفیعی عنوان کرد: از روز چهارشنبه این سامانه بارشی فعال می‌شود و در استان‌های شمال غرب، غرب و برخی از مناطق جنوب غرب به‌ویژه استان‌های واقع در دامنه‌های البرز را در بر می‌گیرد و سبب بارش باران و رعدوبرق و در ارتفاعات و مناطق سردسیر باعث بارش برف می‌شود.

 این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در غرب و جنوب غرب کشور وزش بادهای شدید رخ می‌دهد و طی چهارشنبه و پنجشنبه نیز علاوه بر این مناطق، در برخی از مناطق مرکزی کشور، شرق و شمال شرق وزش بادهای شدید را خواهیم داشت که می‌تواند سبب گردوخاک هم باشد.

وی در ادامه گفت: ضمن اینکه طی این مدت وزش بادهای جنوبی در استان‌های سواحل دریای خزر و اردبیل را خواهیم داشت و سبب ذوب برف و احتمال وقوع بهمن در این مناطق خواهد شد.

رفیعی اظهار کرد: از لحاظ دمایی در پنجشنبه در نیمه غرب کشورمان هوا سرد خواهد شد و همچنین روز جمعه نیز در نیمه شرقی کشور نیز شاهد کاهش دما خواهیم بود.

وی درباره وضعیت آب‌وهوای تهران گفت: امروز آسمان تهران صاف و همراه با غبار محلی است و از سه‌شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه شرایط بارندگی مهیا می‌شود و در نتیجه هوای تهران نیز مطلوب‌تر خواهد شد.