عضو هیات مدیره بانک مسکن از پرداخت ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات حوادث غیر مترقبه در ۱۰ ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش شبکه خبری بین نیوز از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سیدمحسن فاضلیان عضو هیات مدیره و معاون امور اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه باید نقدینگی به سمت ساخت مسکن هدایت شود، گفت: طرح جهش تولید مسکن با ایده هدایت نقدینگی به سمت ساخت مسکن در کشور که ۲۰ درصد از منابع بانک‌ها را به خود اختصاص می‌دهد ارایه و در حال اجراست. انباشت نیاز مسکن در کشور از سال‌های قبل باعث شده تا تقاضا در بازار مسکن متراکم شود و تعادل آن به هم بخورد.

وی افزود: اگرچه بخش خصوصی باید در حوزه مسکن کار کند اما نمی‌تواند نیاز بازار را رفع کند و دولت سیزدهم در این عرصه برنامه‌ریزی کرده تا شکاف میان عرضه و تقاضا را با اجرای طرح نهضت ملی مسکن پر کند.

فاضلیان با اشاره به وقوع حوادث غیرمترقبه در کشور و برنامه بانک مسکن برای کمک به بازسازی واحدهای مسکونی حادثه دیده گفت: بانک مسکن طی ۱۰ ماهه سال جاری ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در حوزه حوادث غیر مترقبه پرداخت کرده که در شهرها با سود ۵ درصد و در روستاها با سود ۴ درصد این تسهیلات پرداخت شده است.

عضو هیات مدیره بانک مسکن افزود: بانک مسکن در سال جاری در حوزه حوادث غیر مترقبه برای ساخت و بازسازی بیش از ۴ هزار واحد مسکونی تسهیلات پرداخت کرده که شامل مواردی چون تسهیلات قرض الحسنه حوادث، مرابحه، جعاله و مشارکت مدنی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن وی افزود: این بانک ارایه تسهیلات در حوزه حوادث غیرمترقبه را جزو مسوولیت اجتماعی خود تعریف می‌کند و هر چقدر منابع بانک در این حوزه ارتقاء یابد و حمایت شود، بانک مسکن نیز بر خود وظیفه می‌داند که در بخش پرداخت تسهیلات حوادث غیرمترقبه بیشتر اقدام کند.