با گذشت مدت‌ها از تشکیل شهر جدید پرند، اولین تصویر ذهنی بخش زیادی از مردم از این شهر، هنوز دورافتادگی و نبود خدمات و زیرساخت‌های کافی است؛ اما مشاهدات اخیر نشان می‌دهد که این شهر کم‌کم در حال رونق گرفتن و جمعیت آن به ۱۴۰ هزار نفر رسیده است.

به نقل از ایسنا برای کسانی که قبلا به شهر جدید پرند رفته‌اند هم اکنون تکمیل پروژه‌های مسکونی، محسوس است. از نظر تکمیل ابنیه مسکن مهر پرند در شرایط مطلوبی قرار دارد. از ۹۶ هزار و ۸۰ واحد مسکن مهر تعریف شده برای شهر جدید پرند ۸۳ هزار واحد تکمیل و ۶۹ هزار و ۸۱۵ واحد افتتاح شده است.

سیمای شهری در پرند چگونه است؟

با وجود آن‌که پرند را با مسکن مهر می‌شناسند، بخش زیادی از مساحت این شهر را واحدهای ویلایی و شخصی تشکیل داده‌اند که با نما و ظاهر متفاوت دیده می‌شود. به گفته‌ی اهالی با کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان می‌توان این‌جا ویلا خریداری کرد.

سرانه‌های خدماتی

بوستان بزرگ مشاهیر مابین فازهای ۳ و ۴ که هم‌اکنون دارای ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی است قطعا در آینده محلی برای تفریح و پر کردن اوقات فراغت پرندی‌ها خواهد بود. در این بوستان فضاهای مختلف رفاهی، تفریحی و فرهنگی در نظر گرفته شده است. هم‌چنین تا کنون ۳۴ مدرسه، پنج کلانتری، چهار واحد درمانی، ۱۰ مسجد و ۸۴ فضای سبز در پرند احداث شده است.

افق جمعیتی

هم‌اکنون با توجه به تعاریف شهری با عبور پرند از جمعیت ۱۰۰ هزار نفر، هم‌اکنون کلان‌شهر محسوب می‌شود. پیش‌بینی می‌شود در صورت تکمیل پروژه مسکن مهر در این شهر جمعیت آن به بیش از ۵۰۰ هزار نفر برسد و برخی پیش‌بینی کرده‌اند که در آینده این رقم به ۷۰۰ تا ۸۵۰ هزار نفر هم خواهد رسید. موضوع قابل توجه این‌که سرعت رشد جمعیت پرند ۲۵ درصد است که حدود ۲۰ برابر میانگین رشد شهرهای کشور محسوب می‌شود.