چهار هزار واحد مسکن محرومین، احداثی و تعمیری استان اردبیل روز پنجشنبه طی آیینی با حضور علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به طور همزمان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا ، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل در آیین بهره‌برداری از این طرح‌ها گفت: امروز یک هزار و ۸۰۰ واحد مسکن محرومان که عملیات احداث آنها از سال گذشته آغاز شده بود، افتتاح شده و به بهره‌برداران تحویل شد.

فرهاد سبحانی با اشاره به آغاز عملیات احداث سه هزار واحد مسکن محرومان در استان اردبیل از سال گذشته در قالب تفاهم‌نامه مشترک با استانداری و سازمان برنامه و بودجه افزود: امروز یک‌هزار و ۸۰۰ واحد از این مسکن افتتاح شد و تا چهار ماه آینده، مابقی تعهد سه هزار واحدی استان نیز تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: برای احداث این واحدها که اغلب در مناطق روستایی و شهرهای کوچک استان احداث شده، به هر کدام از متقاضیان ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره پرداخت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل همچنین از افتتاح ۲ هزار و ۲۰۰ واحد مسکن احداثی و تعمیری از محل اعتبارات ستاد حوادث غیرمترقبه همزمان با این آیین در سطح استان خبر داد.

وی اضافه کرد: یک هزار و ۸۰۰ مورد از این واحدهای مسکونی تعمیری بوده که با پرداخت ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض تعمیر و بازسازی اساسی شده است.

سبحانی همچنین از اختصاص ۵۰۰ میلیون ریال وام بلاعوض در مناطق شهری و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض در مناطق روستایی برای احداث ۴۰۰ واحد از این واحدهای احداثی آسیب دیده از حوادث غیرمترقبه در استان اردبیل خبر داد و گفت: این واحدها نیز امروز افتتاح شده و به بهره‌برداری رسید.

 

به گزارش ایرنا، امروز همزمان با سفر رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۶۱ هزارمین واحد مسکونی مقاوم‌سازی شده مسکن روستایی استان اردبیل در روستای نوجه‌ده نمین به بهره‌برداری رسید.

استان اردبیل حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی دارد که تاکنون ۶۱ درصد از این واحدها که اغلب مسکن کم‌دوام و بی‌دوام محسوب می‌شود، مقاوم‌سازی شده است.

بنیاد مسکن بر اساس برنامه زمان‌بندی شده هر سال بیش از چهار هزار واحد مسکونی کم‌دوام و بی‌دوام در مناطق روستایی استان اردبیل را مقاوم‌سازی می‌کند و تا ۱۰ سال آینده تمامی واحدهای مسکونی  روستایی در استان مقاوم‌سازی خواهد شد.