رئیس اتحادیه املاک استان تهران گفت: میزان معاملات اجاره و مبایعه‌نامه‌ها در کشور و به ویژه استان تهران کاهش یافته است.

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه از تاریخ اول فروردین ۹۶ تا ۲۱ آبان ۹۶ و از اول فروردین ۹۷ تا ۲۱ آبان ماه ۹۷ میزان معاملات مسکن در کشور یک درصد افزایش یافته است، گفت: میزان مبایعه‌نامه‌ها ۱۹ درصد افزایش و میزان اجاره ۱۴ درصد کاهش  یافته است.

وی ادامه داد: میزان معاملات مسکن شهر تهران در همین بازه زمانی ۱۷ درصد کل قراردادها کاهش داشته است.

خسروی اظهار کرد: میزان کل مبایعه‌نامه‌ها ۱۸ درصد کاهش و میزان اجاره معاملات ۱۶ درصد با  کاهش روبه‌رو شده است.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه ایران بعد از انقلاب ۴ بار با افزایش قیمت مسکن روبه‌رو شده است، گفت: در سال ۶۸، ۸۶ ،۹۱ و۹۷ قیمت مسکن رشد جهشی داشته و توان مردم برای خرید بسیار کاهش یافته است.

وی توضیح داد: افزایش قیمت ارز، طلا و مسکن باعث شده که مردم به این بازار هجوم بیاورند و اقتصاد در یک بازه زمانی با  بحران مواجه شود اما خوشبختانه این موضوع هم اکنون به ثبات رسیده است.

خسروی تأکید کرد: در کشورهای جهان زمانی که قیمت یک کالا افزایش می‌یابد مردم سعی می‌کنند با جلوگیری از خرید آن کالا قیمت را به ثبات برسانند.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران در پایان گفت: هم اکنون بازار مسکن به حالت ثبات رسیده و امیدواریم مردم و سرمایه‌گذاران با ورود به این بازار بتوانند رونق را بار دیگر به این مسکن وارد کنند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان