به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا، مسعود بابایی روز یکشنبه در شورای مسکن استان که با حضور مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: استان قزوین ۷۲۵ تعاونی فعال دارد که ۱۸۰ تعاونی آن در مسکن فعالیت می‌کنند.

وی افزود: ۱۲ تعاونی مسکن مهر استان قزوین با مشکلات قضایی و اداری مواجه هستند که با همکاری دستگاه‌های اجرایی تمامی مشکلات آنها شناسایی شده است.

بابایی گفت: مسکن مهر شماره ۱۳ با ۲۰۰ واحد، مسکن شماره سه با ۳۱۳ واحد،مسکن مهر شماره هشت با ۱۹۲ واحد، مسکن شماره ۱۵ با ۱۶۸ واحد، مهر شماره ۱۶ با ۲۶۴ واحد، مسکن شماره ۱۷ با ۱۴۴ واحد، تعاونی ظفر آفرینان با ۹۶ واحد، مسکن مهر شماره یک البرز با ۲۶۴ واحد، مسکن مهر شماره یک و سه البرز با ۲۶۴ و ۲۱۶ واحد، مسکن مهر بسیجیان آبیک با ۱۱۴ واحد، پاژنگ خودرو با ۳۱ واحد و مهر سه تاکستان با ۱۹۲ واحد تعاونی‌های مسکن مهر مشکل دار استان قزوین هستند.

وی گفت:صدور حکم قطعی قضایی در دستگاه قضا، فقدان آسانسور، انشعابات، درب و پنجره، افزایش قیمت مواد مواد ساخت، بدهی به پیمانکار، مشارکت نکردن اعضای تعاونی و کمبود نقدینگی مهمترین مشکلات این تعاونی‌ها هستند.

بابایی با اشاره به پیشنهادهایی برای حل مشکلات این تعاونی‌ها گفت: بازدیدهای دوره ای از تعاونی‌های مشکل دار با دستگاه‌های خدمات رسان، ارجاع واحدهای غیر قابل حل و فصل به کمیته حل اختلاف در سازمان نظام مهندسی، تبدیل برخی از تعاونی‌های مشکل دار به تفاهم نامه سه جانبه،واگذاری تعاونی‌های مسکن نیمه تمام به پیمانکاران جدید و پرداخت وام مکمل برای واحدهایی که تقسیط شده اند از جمله پیشنهادها برای حل مشکلات این تعاونی‌ها هستند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای حل مشکلات این تعاونی‌ها گفت: تصویب کمیته ای برای بررسی مشکلات تعاونی‌های مسکن مهر استان، راه اندازی شعبه ویژه برای رسیدگی به موضوع تعاونی‌های مشکل دار،آزادسازی مبالغ بانکی و اصلاح برخی بندهای اساسنامه از جمله اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته برای رفع مشکلات این تعاونی‌ها بوده است.

  • منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی