مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان از اتمام پروژه ساماندهی و سنگفرش خیابان سپه تا چند هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بین نیوز از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، خیابان سپه یکی از اصلی‌ترین محورهای اتصال میدان امام(ره) به میدان امام حسین(ع) است که ضلع غربی این میدان تاریخی را به میدان امام حسین (ع) متصل می کند.

این خیابان معبر رفت و آمد گردشگرانی به شمار می‌رود که قصد دارند به دیدن میدان نقش جهان بروند. بنابراین خیابان سپه از حیث گردشگری نیز اهمیت زیادی برای شهر اصفهان و منطقه سه دارد.

شهرداری اصفهان در راستای پیاده‌راه سازی برخی از محورهای گردشگری اصفهان همچون گذر چهارباغ و محورهای منتهی به آن که طی سال های اخیر از عبور و مرور خودروها خالی شده اند، خیابان سپه را نیز که پیش از این خیابانی بسیار شلوغ و پرازدحام از عبور و مرور خودروها بود، به پیاده راه تبدیل کرد. تازه ترین خبر اینکه عملیات ساماندهی و سنگفرش این خیابان تا چند هفته آینده به پایان می‌رسد.

مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان با اعلام این خبر گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال شامل عملیات سنگفرش پیاده رو و پیاده راه با زیرسازی و حفر کانال تاسیسات شهری است که تا کنون بیش از ۹۸ درصد آن اجرایی شده و تا چند هفته آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

حسین کارگر افزود: این عملیات شامل دو بخش است. بخش اول از چهارراه حکیم (خیابان استانداری) تا میدان امام حسین (ع) است که چنانکه ذکر شد بزودی به بهره برداری می‌رسد. اما بخش دوم از چهارراه حکیم تا میدان نقش جهان را شامل می‌شود که بهره برداری آن به سال آینده موکول خواهد شد.